"DigiKiirendi" proovietapp sai läbi


Avaldaja:Madli Leikop10. Detsember 2018

Augusti lõpust detsembri alguseni osales kuus kooli HITSA „DigiKiirendi“ programmis, mis toetab tehnoloogia kasutamist õppetöös, saab lugeda Õpetajate Lehest. Programmi proovietapis osalesid Alu ja Kullamaa kool, Vasalemma ja Hagudi põhikool ning üks Risti põhikool Harjumaalt ja teine Läänemaalt.

4. detsembril tähistati Tallinnas pidulikult programmi proovietapi edukat lõpetamist.

Vasalemma põhikool otsustas osaleda

Vasalemma põhikooli jaoks algas kõik Digipeegli küsimustikust, mis aitab koolil koostada digiinnovatsiooni enesehindamisraportit. Nii seistigi silmitsi teadmisega, et nüüdisaegse õpikäsituse ja kooli digitaristu arendamisel on üksjagu arenguruumi. HITSA koolituspakkumine tuli igati sobival hetkel, sõnab Vasalemma põhikooli direktor Siiri Kasemaa.

Koolil on14 töökohaga arvutiklass, kõigil õpetajatel sülearvutid. Õpilaste kasutada on 20 tahvelarvutit, 18 sülearvutit tundide tarvis, multimeediaarvuti ja projektorid, puutetahvel, viis robootikakomplekti, 3D-printer. Internetiühendus on hea. „Kui unistada, siis võiks puutetahvel ja dokumendiprojektor olla igas klassis,“ arvab koolijuht ja lisab, et koolil läks koolitusprogrammis hästi. Uut infot oli kohati ehk liiga palju, sest kohati jäi õpetajatel süvenemiseks ning katsetamiseks aega napiks.

IMGP8657-Edit.jpg

Vasakult: Vasalemma Põhikooli direktor Siiri Kasemaa, õpetajad Marje Hiie ja Triin Põldsalu 

DK2.jpg

4. detsembril Järveküla Koolis

Loe artiklit täismahus 7. detsembri Õpetajate Lehest

Fotod: Argo Tornik

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet