9. mail tähistame eTwinningu päeva. Tulge projektorienteeruma!


Avaldaja:Madli Leikop08. Mai 2019

9. mail tähistame eTwinningu päeva ning kutsume sel puhul õpetajaid koos oma õpilastega projektorienteerumisele. Täita tuleb toredaid lühikesi ülesandeid, mis arendavad loovust ja probleemilahendusoskust. Orienteerumiskaart on avatud!

Kuidas võistlusel osaleda?

9. mail avaldame orienteerumiskaardi mõistatustega. Vaata kaarti! Õpilastel tuleb nuputada ja ära arvata salakirjas kirjutatud projektide pealkirjad. Võite küsida ka vihjeid eTwinning Eestis Facebooki grupis!

Leitud pealkirjade järgi otsib õpetaja eTwinningu portaalist (http://live.etwinning.net) üles projektorienteerumise projektid (selleks tuleb sisestada projekti pealkiri projektide otsingulahtrisse). Uurige projektide kirjeldusi koos õpilastega ning otsustage, millise projektiga soovite liituda ehk milliseid ülesandeid täita. Projektiga liitumiseks peab õpetaja saatma projekti koordinaatorile kirja (koordinaatori nime peale klikkides saab otse eTwinningu portaalis sõnumeid saata).

NB! eTwinningu portaali pääseb vaid registreerunud õpetaja. Iga alus-, üld- ja kutsehariduse õpetaja saab end eTwinningusse registreerida siin: https://www.etwinning.net/et/pub/preregister.cfm 

Projektide tegevused on lihtsad, lõbusad ja loovad ning sobivad täitmiseks nii väikestele lastele kui ka suurematele õpilastele. Oluline on see, et projektide ülesandeid viivad läbi õpilased ning õpetaja on vaid koordinaatori ja juhendaja rollis. NB! Kui üks õpetaja osaleb orienteerumisel mitme klassiga, siis tuleb ülesannete täitmisel grupid kindlasti eristada.

Auhinnad

Žürii valib välja orienteerumisel valminud parimad projektid, lisaks auhindame enim projekte läbinud tiimi. Preemiaks paneme välja eTwinningu kingikotid. 

Ajakava

9. maist on avalikud projektorienteerumise mõistatused projektide pealkirjade mõistatamiseks.
9.-16. mail leiab pealkirjade järgi projektorienteerumise projektid eTwinning Live keskkonnast ja saab asuda ülesandeid lahendama. Projektides osaleda ehk ülesandeid lahendada saab kuni 16. maini.
Võitjad teeme teatavaks 17. mail.

projektorientgif.jpg

Avafoto: Unsplash, Ankus Minda

Samal teemal: