Narva lasteaed Põngerjas on eTwinningu lasteaed


Avaldaja:Madli Leikop30. Mai 2019

Narva lasteaed Põngerjas on e-Twinningu portaalis registreeritud 2017. aastast. Juba 16 pedagoogi tegutseb eTwinningu erinevates projektides. Nende tööd on tunnustatud eTwinningu kvaliteedimärgiga.

eTwinningu projekte teevad mitte ainult vanema rühma pedagoogid, vaid ka sõimerühma pedagoogid. Selle aja jooksul on meie kahte projekti tunnustatud Eesti eTwinningu kvaliteedimärgiga ja Euroopa kvaliteedimärgiga, samuti tunnustati projektides osalenud lapsi.

Projekt "Small scientist discovering Earth" ("Väike teadlane uurib Maad")  saavutas 2017/2018. õppeaasta projektide konkursil III koha. Projektis osalenud lapsed said samuti autasud!

Meie eTwinningu teekonna alguses töötas pedagoogide meeskond. Töö oli sedavõrd huvitav ja tulemusrikas, et nüüd oskavad meie pedagoogid iseseisvalt projekte juhtida ja töötavad iseseisvalt oma TwinSpace`is projektide kallal. Mõnedel meie lasteaiarühmadel on eTwinningu projektipartnerid teistest riikidest – samuti eakaaslastest lasterühmad.

Suurt tähelepanu pööratakse e-turvalisuse õpetamisele. 5. veebruaril 2019, turvalise interneti päeval toimus viktoriin, mis aitab lastel õigesti internetti kasutada, ja pärast seda toimus joonistustvõistlus teemal „Minu sõber internet“.

Projektidega paralleelselt töötame pedagoogide ja lapsevanematega, et hoida neid kursis, mida teevad lasped eTwinningu projektides. Meie õpetajad täiendavad pidevalt oma ametialaseid teadmisi kasutades õppimisvõimalusi, mida pakutakse eTwinningu portaalis. Tänu tööle eTwinningus õppisid meie pedagoogid kasutama paljusid IKT-vahendeid ja kasutavad neid edukalt oma projektitöös ja ka lastega tundide läbiviimisel. Projektide raames toimub tore koostöö välismaiste õpetajatega. Mõttekaaslaste ja sõprade maailm on laienenud üle kogu Euroopa. Tulemusliku töö eest eTwinningus sai meie organisatsioon eTwinningu kooli mägi. eTwinning on saanud meie lasteaia töös lahutamatuks osaks. Ja see on suurepärane!

euroopa kvaliteedimärk.jpg

Õpetaja Natalja Varkki eTwinningu projektid on saanud Euroopa kvaliteedimärgid: "Around Europe in 40 days", "Small scientists discovering the Earth". Ka õpetaja Veera Osise eTwinningu projekt on saanud Euroopa kvaliteedimärgi: "Listen to the silence of the forest". Lasteaia direktor Jekaterina Golubtsova rõõmustab koos kolleegidega.

Lapsed mängivad e-puslet.jpg

Lapsed mängivad e-puslet (juhendavadaktiivsed eTwinnigu õpetajad Svetlana Astahhova ja Larissa Anufrijeva)

Artikli ja fotod saatis Koolielule õpetaja ja projektijuht Natalja Varkki.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet