Opiqu digiõpikutega õpiti mööduval kooliaastal ligi 450 koolis üle Eesti


Avaldaja:Eve Tisler10. Juuni 2019

Peagi lõppeval õppeaastal oli koolidel esimest korda tasuta ligipääs erinevate kirjastuste digiõpikuid koondavale platvormile Opiq. Pea poole tuhandes koolis kasutas digiõpikuid iga kuu keskmiselt 7500 õpetajat ning 40 000 õpilast.

Peagi lõppeval õppeaastal oli koolidel esimest korda tasuta ligipääs erinevate kirjastuste digiõpikuid koondavale platvormile Opiq. Pea poole tuhandes koolis kasutas digiõpikuid iga kuu keskmiselt 7500 õpetajat ning 40 000 õpilast.

„See, et õpetajad aktiivselt digiõpikuid kasutavad, annab lootust, et järgnevatel õppeaastatel jõuab järjest rohkem õpilasi digiõpikute juurde,“ ütles Opiqu asutaja ja ettevõtte StarCloud tegevjuht Antti Rammo.

Ida-Virumaal asuva Illuka kooli õpetaja Anneli Dietrich on üks paljudest õpetajatest, kes Opiqu digiõpikuid iga päev kasutas: „Mina oma ainetest sel õppeaastal paberõpikuid koju ei andnud ja ma näen, et lapsed hindavad koolikoti kergust,“ rääkis Dietrich, kes annab 78 õpilasega põhikoolis viite õppeainet – bioloogiat, keemiat, füüsikat, ajalugu ja inimeseõpetust.

Anneli Dietrich (foto_Illuka Kool).jpg

Anneli Dietrich

Dietrichi sõnul teeb Opiq õpetaja elu kergemaks: “Saan tunnis lapsed kiiresti tööle panna ja näen kohe, kas nad said aru. Kui vaja, saan kiiresti saata teise ülesande, mis neile rohkem sobib,“ kirjeldas Dietrich, kuidas ta digiõpikuid õppetöös kasutab.

„Digiõpikud annavad mulle õpetajatöös vabaduse tunde,“ ütles Dietrich: “Mulle meeldib see, et ma ei pea kinni olema ühes paberõpikus, kus on ühed ja samad ülesanded.“  Ta lisas, et liigub Opiqus kiiresti erinevate digiõpikute vahel: „Olen kasutanud gümnaasiumi bioloogia õpiku ülesandeid üheksanda klassi bioloogiatunnis, või siis keemia õpiku ülesannet inimeseõpetuse tunnis,“ tõi õpetaja näiteid.

Antti Rammo lisas, et koolide innukas vastuvõtt ei tähenda, et platvormil pole arenguruumi. „Oleme alles digiõpikute kasutuse algusjärgus ning koolide igapäevane tagasiside on praegu kõige olulisem Opiqu arengu mõjutaja,“ sõnas Rammo.

Opiq asub aadressil http://www.opiq.ee ning on kasutuslitsentsipõhine platvorm, mis koondab erinevate kirjastuste 1.-12.klassi digiõpikuid pea kõikides õppeainetes. Platvormi interaktiivse õppesisu kasutamiseks on igal õpilasel ja õpetajal isiklik konto ning õpetaja saab õpilastele saata Opiqu kaudu tunni- või kodutöid ja neid hinnata. Opiqu omanik on 2015. aastal asutatud tehnoloogiaettevõte StarCloud.

Digiõpikute kasutuslitsentse toetati 2018/2019. õppeaastal Euroopa Sotsiaalfondi meetmest „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“.

Opiqu FB lehel (link SIIN) on pikemalt juttu, kuidas Anneli Dietrich digiõpikuid igapäevaselt kasutas.

Õpilane lahendab digiõpiku ülesannet (foto_StarCloud).jpg

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet