Koolid ja lasteaiad saavad ligi 300 000 eurot toetust tehnoloogiaharidusele


Avaldaja:Madli Leikop28. Veebruar 2020

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avas 2020. aasta ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru. Kõik koolid ja lasteaiad saavad taotleda toetust tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete, sh robootikakomplektide, 3D-printerite ning programmeeritavate droonide soetamiseks.

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts.

“Tehnoloogia kuulub meie igapäevaellu ja on oluline anda õpilastele võimalus arendada varakult nii probleemide lahendamise oskust kui ka tehnilist taipu,” ütles HITSA ProgeTiigri programmijuht Kristi Salum.

2019. aastal korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvoorus said toetust 89 kooli ning 96 lasteaeda kokku 290 000 euro eest. Tänavugi läheb jagamisele ligi 300 000 eurot.

“Koolid ja lasteaiad saavad ise valida sobivad seadmed, mille abil robootikat, programmeerimist, 3D modelleerimist jms õppida. Enne seda on vaja hoolega läbi mõelda ja arutada, missugused vahendid on vajalikud, et võimalikult suur osa õpilastest neist kasu saaksid,” lisas Kristi Salum. “Et toetada neid, kellel kasutamise osas veel kogemused väiksed või puuduvad, pakume esmakordselt toetust taotlevatele asutustele veebikoolitust. Kõik ikka selleks, et vahendid leiaksid tee õppetegevusse, et laste tehnoloogilist kirjaoskust arendada.”

Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märts kell 17. Tutvu taotlemise tingimustega.

Photo by Dose Media on Unsplash

Samal teemal:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haridus- ja Noorteamet