E-Õppe Uudiskiri: oktoober 2016

 • E-klassiruum kui Eesti uus e-kuvand

  E-klassiruum kui Eesti uus e-kuvand

  03. Oktoober 2016
  Eesti on saavutanud positiivse e-riigi kuvandi, olles Freedom House’i uuringute järgi internetivabaduse ja avatuse poolest üks maailma juhtivamaid riike. Mainest üksinda kauaks ei piisa, vaja on konkreetseid tooteid ja teenuseid, mis maailma pingelises konkurentsikeskkonnas tähelepanu pälviks.
 • Digitaalse(ks) kodaniku(ks) kasvamine

  Digitaalse(ks) kodaniku(ks) kasvamine

  03. Oktoober 2016
  Eesti kooliprogrammi oluline roll on aidata igal noorel kasvada edukaks ja teadlikuks ühiskonna liikmeks. Kuivõrd valmis on aga meie koolid ja õpetajad, et kasvatada kodanikke, kes on ühteaegu edukad nii tava- kui ka digitaalses maailmas?
 • Sügisest jätkab taas projekt „Targalt internetis“

  Sügisest jätkab taas projekt „Targalt internetis“

  03. Oktoober 2016
  HITSA koostöös Lastekaitse Liidu, Lasteabi telefoni 116111 ning Politsei- ja Piirivalveametiga alustab nüüd juba neljandat laste ja noorte teavitusprojekti „Targalt internetis“. 30 kuud kestva perioodi jooksul keskendutakse peamiselt laste digipädevuste suurendamisele.
 • eTwinningu projektivõistlusel tunnustatakse silmapaistvaid projekte

  eTwinningu projektivõistlusel tunnustatakse silmapaistvaid projekte

  03. Oktoober 2016
  Igal aastal korraldab HITSA eTwinningu projektivõistluse, kus selguvad aasta parimad projektid. Sel õppeaastal saab projektivõistlusele oma töid esitada kuni 30. aprillini 2017, selleks palume täita eTwinning Live’is projekti kvaliteedimärgi taotluse.
 • eTwinning Live – loo oma professionaalne võrgustik

  eTwinning Live – loo oma professionaalne võrgustik

  03. Oktoober 2016
  Ajal, mil sotsiaalmeedia ja sotsiaalsed võrgustikud teevad oma võidukäiku, tasub vaadata üle ka võimalused oma ametivõrgustiku kujundamiseks eTwinningus. Uuenenud eTwinning Live pakub selleks mitmeid võimalusi.
 • eTwinning toetab õpetajakoolitust

  eTwinning toetab õpetajakoolitust

  03. Oktoober 2016
  eTwinningu üleeuroopaliste tegevuste koordinaator European Schoolnet alustas paar aastat tagasi projektiga, et eTwinningu võimalusi ka õpetajateks õppivatele üliõpilastele tutvustada.
 • Videoloengute ja õppevideote loomisest ja kasutamisest

  Videoloengute ja õppevideote loomisest ja kasutamisest

  03. Oktoober 2016
  Käes on digiajastu. Muutuvad õpikäsitlus, õpetamisviisid ja -võtted. Uued õppevormid eeldavad uut lähenemist ja kindlasti ka uut tehnoloogiat. Õppejõu veenvast loengust auditooriumi ees jääb sageli väheks ning üha enam hakatakse õppetöös kasutama video võimalusi.
 • Märkmepaberivaba töölaud Google Keep’iga!

  Märkmepaberivaba töölaud Google Keep’iga!

  03. Oktoober 2016
  Õppeaasta algus ühes kiireloomuliste tööülesannetega toob endaga kaasa rohkelt märkmepabereid töölaua nurgale, märkmiku vahele ja lõpuks jagub neid sahtlissegi.
 • Aasta suurim robootikaüritus Robotex kutsub osalema!

  Aasta suurim robootikaüritus Robotex kutsub osalema!

  03. Oktoober 2016
  2.–4. detsembrini toimub Tallinna Tehnikaülikoolis Euroopa suurim robotivõistlus Robotex, kus põnevaid tegevusi jagub mudilastest vanaisadeni välja.
 • Kümme aastat e-õppe uudiskirja

  Kümme aastat e-õppe uudiskirja

  03. Oktoober 2016
  Esimese uudiskirja väljaandmisest on möödas kümme aastat! Värskest uudiskirjast leiab põnevaid intervjuusid, töölehti, edulugusid ja häid ideid ka oma klassiruumis kasutamiseks.