26. septembrist kuni 13. oktoobrini toimuvad 2019/2020. õppeaasta riigieksamite lisaeksamid. Eksameid saab teha viies linnas üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Jõhvis.
Alanud on ProgeTiigri programmi üle-eestiline õpilasüritus, millest võivad osa võtta kõik huvilised lasteaiast gümnaasiumini. Haridus- ja Noorteameti korraldatav sündmus kestab kaks kuud, mille jooksul saavad õpilased end proovile panna robootika-, digikunsti-, programmeerimisülesandeid lahendades.
Reedel, 25. septembril toimub juba 15. korda Eesti suurim teadussündmus Teadlaste Öö, mis üllatab huvilisi eriilmeliste üritustega erinevates Eesti paikades.
Tehnoloogiafirma Huawei kutsub Eesti tudengeid osalema rahvusvahelises tehnoloogia-programmis “Tuleviku seemned”, mis pakub osalevatele noortele laiemaid teadmisi tänapäevastest uuematest tehnoloogiatest.
Möödunud nädalal suhtles Haridus- ja Teadusministeerium enam kui 530 haridusasutusega, et arutada, kuidas on COVID-19 mõjutanud õppeasutuste tööd, saada ülevaade koolides kasutusele võetud ennetusmeetmetest ja uurida, millist toetust ning teavet ministeeriumist oodatakse.
Eesti Keskkonnahariduse Ühing kutsub loodushariduse vallas tegutsejaid 19. oktoobril Palupõhja looduskooli keskkonnahariduse koolituspäevale, kus fookuses on püsimetsandus ja selle käsitlemine hariduses.
Ehkki kevadise distantsõppe ajal oli õpetajate töökoormus väga suur, tuli vahel ka tõdeda: kiiresti on vaja uusi digiteadmisi, kus saaks õppida? Õnneks toimus kevadel – ja toimub ka nüüd, sügisel – veebipõhine koolitusprogramm Digivõti.
Alanud on kandideerimine arenguprogrammi Noored Kooli 15. lendu. Edukad kandidaadid asuvad 2021. aasta septembris tööle programmi partnerkoolidesse üle Eesti.