Tehisreaalsus on üha rohkem meie igapäevaelu osa, masinad aitavad teha “musta” tööd andmete töötlemisel ja hoiavad kokku väärtuslikku loovat inimressurssi. Kratt on juba kotist väljas, seega meil tuleb olla teadlik nii võimalustest kui ohtudest.
Tallinna kesklinnas moodustavad kolm koolimaja ja raamatukogu (ning ka kohtumaja) väga tiheda ja kompaktse Hariduskvartali. Just seal toimub 25. oktoobril haridusfestival iduEDU.
HITSA eestvedamisel loodud töögrupp on alustanud digitaalse õppematerjali kirjeldamise standardi loomist, mis muudab erinevate rakenduste omavahelise koostöö sujuvamaks ning lihtsustab individuaalsete õpiradade kasutamist õppetöös.
HITSA koostöös ettevõtetega Baltic Computer Systems ja BCS Koolitus kuulutavad välja konkursi BCS-i stipendiumitele „Silmapaistev noor IT valdkonna koolitaja“.
16. oktoobril viisid toredad RMK retkejuhid Kati, Ülo ja Epp Tartu Kivilinna Kooli 1.-4. klasside õpilastele läbi õuesõppepäeva teemal “Metsa eluring”. Õppeprogramm toimus Tartu Kivilinna Kooli pargialal kolmes erinevas keskuses.
Reedel, 18. oktoobril tehti HITSA nutiklassis eTwinningu projektitööd, aga hoopis teisiti kui muidu: eestvedajateks ja otsustajateks olid õpilased, õpetajad olid pigem abijõud: kuulasid, kirjutasid üles, aitasid materjale otsida ja natuke suunasid ka.
Sel nädalal jätkus Samsungi ellu kutsutud koolitusprogramm Õpilaste Digitaalne IQ loenguga Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis. Tõdeti, et kuna uued põlvkonnad kasvavad üles digimaailmas suheldes, siis tekivad inimestel reaalsed probleemid ja hirmud, kui tuleb ette võtta näost näkku vestlus.
Paigaldades rakendusi nutiseadmesse või kasutades veebi kaudu pakutavaid teenuseid, tuleb meil aeg-ajalt nõustuda teenusepakkuja privaatsustingimustega, mille võib üldjuhul kokku võtta lühikese lausega: "Seda teenust kasutades loobute oma privaatsusest".