Kõrgharidus

 •  

  Maaülikool sai toidualase õppe- ja teadustöö edendamiseks 2,5 miljonit

  18. Juuni 2018
  Põllumajandus- ja keskkonnainstituut ning veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut soovivad luua uut teadus- ja õppesuunda, mis hakkaks juhtima toidu (kõrval-)saaduste väärindamist ning propageerima "zero-waste" põhimõtteid.
 • Uuring: kõrgkoolid toetavad eestikeelse õppe säilimist

  Uuring: kõrgkoolid toetavad eestikeelse õppe säilimist

  18. Juuni 2018
  Haridus- ja Teadusministeeriumi tellitud kõrgkoolide õppekeelsuse uuringust selgus, et Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid toetavad emakeelse õppe säilimist ning otsivad võimalusi leida tasakaal rahvusvahelistumise ja eestikeelse õppe säilitamise vahel.
 • Küberkaitse valdkond on karjäärivõimalus noortele

  Küberkaitse valdkond on karjäärivõimalus noortele

  17. Juuni 2018
  Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus korraldasid 12. juunil TTÜ Mektory küberkonverentsi teemal „Kas Eesti vajab küberkindlustust?“. Arutleti, mida saab meist igaüks teha turvalisema e-riigi heaks.
 •  

  Eesti peab oluliseks Euroopa teaduse raamprogrammi paremat sidustamist Eesti strateegliste...

  15. Juuni 2018
  Euroopa teaduse ja innovatsiooni raamprogrammi „Euroopa horisondi“ uue perioodi esimesel siseriiklikul arutelul leidsid osalejad, et raamprogrammil oleks senisest suurem mõju Eestile olulistes valdkondades, üheks eelduseks on muuhulgas ka siseriikliku koostöö tõhustamine.
 • "KüberNaaskli" parimad on selgunud

  "KüberNaaskli" parimad on selgunud

  13. Juuni 2018
  "KüberNaaskli" võistluse finaali edukaimatest osalejatest moodustatakse võistkond, kes siirdub Eestit esindama oktoobris Londonis toimuvale Euroopa küberturvalisuse jõukatsumisele ning osaleb eelseisval USA Küberpatrioodi võistlusel.
 • Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi kooliaastalõpu tervitus

  Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi kooliaastalõpu tervitus

  12. Juuni 2018
  "Head koolilõpetajad! Põhikooli, gümnaasiumi või kutsekooli lõpetamisega olete jõudnud järgmise verstapostini – kool on lõpetatud ja palju uusi teid valikuks valla," ütleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps oma tervituses.
 • TTÜ küberkonverentsi otseülekanne ja KüberNaaskli häkaton

  TTÜ küberkonverentsi otseülekanne ja KüberNaaskli häkaton

  12. Juuni 2018
  Kaitseministeerium, Tallinna Tehnikaülikooli küberkriminalistika ja -julgeolekukeskus ja Eesti Interneti Sihtasutus korraldavad täna, 12. juunil Mektory TTÜ küberkonverentsi, mille peateema on "Kas Eesti vajab küberkindlustust?".
 •  

  Eesti, Läti ja Leedu leppisid kokku haridust tõendavate kõrgharidusega seonduvate...

  11. Juuni 2018
  Eesti, Läti ja Leedu haridus- ja teadusministrid allkirjastasid kokkuleppe, millega tunnustatakse vastastikku automaatselt kolmes riigis välja antud haridust tõendavaid kvalifikatsioone.
 • TTÜ Eesti Mereakadeemias toimub küberturvalisuse suvekool

  TTÜ Eesti Mereakadeemias toimub küberturvalisuse suvekool

  11. Juuni 2018
  TTÜ Eesti Mereakadeemias toimub 11.-15. juunini suvekool, mis keskendub küberjulgeolekule merenduses. Suvekoolis osalevad nii IT kui merenduse valdkonna noored teadlased ja spetsialistid; merendussektori, tehnoloogiatööstuse ja küberjulgeoleku eksperdid.
 • Ilmub esimene eestikeelne rakubioloogia õpik

  Ilmub esimene eestikeelne rakubioloogia õpik

  11. Juuni 2018
  Esmaspäeval, 11. juunil esitletakse elektroonilist kõrgkooliõpikut „Rakubioloogia“, mis on esimene nii mahukas ja seda teemat nii laialt käsitlev algupärane eestikeelne väljaanne.