Valminud on digitaalne õppemäng „Green Challenge,“ mille peamine sihtrühm on turisminduse õpilased, integreeritult saavad inglise keelt õppida ja rohelist mõtteviisi arendada selle abil ka üldhariduskoolide õpilased.
Aastas saab Eesti Rahvusraamatukogu ligikaudu 14 000 e-kirja mitmesuguste küsimustega, mis tihti korduvad. Infopäringutele vastamise tõhustamiseks on plaanis lugejatega suhtlema panna hoopis vestlusrobot.
Neljapäeval, 20. juunil kell 11.00 kuni 18.00 ootab Rahvusraamatukogu kõiki reisihuvilisi Vabaduse väljakule, kus saab raamatuid vaadata, katsuda, lugeda ja laenutada.
Akadeemiake avaldas kaheksa kõrgetasemelist uurimistööd. Väljaandes on mitmesugust huvitavat lugemist, mis võiks vastastikku nii teadmiste kogujaid kui ka saajaid rõõmustada ning innustada.
Euroopa koolide veebipõhises kogukonnas eTwinningus on 13 tegutsemisaasta jooksul osalenud ligi 200 000 kooli. Õpetajad ja õpilased on selle aja jooksul teinud ühtekokku rohkem kui 80 000 eTwinningu projekti.
Esmaspäevast, 6. maist on Eesti Rahvusraamatukogus avatud Rahvusraamatukogu kogudel põhinev suurnäitus „Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis“, mis vaatleb üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu.
Tallinna Loomaaias avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ on pühendatud rahvusülikooli sajandale aastapäevale.
Eesti Rahvusraamatukogus valmis e-raamat "I Riigikogu liikmed", mis tutvustab Eesti ajalugu isikute kaudu, kes ligi sada aastat tagasi, murrangulisel ajal, juhtisid Eesti riiki.