Algas Koolielu teine teemaveerand „Digivärskendus“


Avaldaja:Kristi Semidor01. November 2016

Teisel teemaveerandil räägime õppematerjalide loomisest, vanade materjalide korrastamise võimalustest, otsime välja unarusse jäänud, aga kasutatavaid õppematerjale ning kutsume osalema konkurssidel. Tegeleme digivärskendusega.

II teemaveerandi väljakutse „Ammu unustatud vana“  
Koolielu ainemoderaatorid kutsuvad koos HITSAga õpetajaid võtma osa väljakutsest „Ammu unustatud vana“. Oletame, et mõnda päris või hoopis virtuaalsesse sahtlipõhja on siginenud üht-teist tundides kasutatavat – materjal ajab asja ära küll, aga kui kunagi aega võtaks, siis võiks selle sisu kobedamaks siluda ja kaasaegseid lahendusi juurde lisada. Kutsumegi üles oma õppematerjale uue pilguga vaatama ja ammu unustatud vana värskendama. Nõustama võib kutsuda oma kooli haridustehnoloogi. Lisainfo

Selleks, et materjali uuendamiseks ideid ja nõuandeid saada,
soovitame osaleda kahel VEEBISEMINARIL: 
Teisipäeval, 22. novembril kella 16.00-17.00 toimub veebiseminar „Digitaalse õppevara loomise põhimõtted“. Tallinna Ülikooli E-õppe keskuse haridustehnoloog Veronika Rogalevitš tutvustab õpetajatele digitaalsete õppematerjalide loomise põhimõtteid ning juhendmaterjali „Digitaalsete õppematerjalide loomise juhendile“, mille üheks loojaks ta ise on. Salvestus.  

Neljapäeval, 24. novembril kella 18.00-19.00 toimub veebiseminar „Vanast uus“, kuhu Koolielu algõpetuse ainemoderaatorid Tiia Salm Jäneda Koolist ja Tuuli Koitjärv Vanalinna Hariduskolleegiumist ootavad neid huvilisi, kes tahaksid oma vanu häid õppematerjale uuendada. Salvestus.   
 
Digivärskendus-digikirbukas  
Koolielu ainemoderaatorid toovad esile aastate jooksul õppevara loomise konkurssidel osalenud õpetajate ja õpilaste parimaid konkursitöid. Jagame õpilugusid ja ilmutame muudki huvitavat. 

TOIMUVAD KONKURSID ÕPILASTELE:  

Veebipõhine fotokonkurss-näitus „Minu kodukoha QR-kood“ 
Ootame õpilasi, kes soovivad fotot ja fotokunsti siduda nutiseadmetega, osalema QR-kooli fotokonkurss-näitusel. Konkurss kestab 7.-30. novembrini 2016. Lisainfo

3D-jõuluehte konkurss õpilastele 
Eesti Tööõpetajate Selts ja Eesti Informaatikaõpetajate Selts kuulutasid välja 1.-12. klasside õpilastele ja kutsekoolide õppuritele omaloomingukonkursi 3D-printeriga, CNC freespingiga või tikkimismasinaga jõuluehete tegemiseks. Konkurssi toetab ka HITSA ProgeTiigri programm. Konkursi juhend
 
Räägime nii sees kui ka väljas õppimise võimalustest VEEBISEMINARIL 
Erinevad maja-, õue- ja matkamängud on Lauka Põhikoolis juba traditsiooniks saanud. Ajapikku on lisandunud erinevad tehnoloogilised vahendid - algselt GPSid ja nüüd nutivahendid. Esmaspäeval, 7. novembril kella 16.00-17.00 toimub veebiseminar „Maja- ja matkamängude läbiviimine koolis“, kus Koolielu ainemoderaator Siret Lahemaa tutvustab Lauka Põhikooli kogemusi maja- ja matkamängude läbiviimisel, räägitakse läbi kõik mängu loomise etapid: küsimuste loomisest kuni kokkuvõtete tegemiseni. Salvestus.  

SELGITAME LEMMIKUD TÖÖVAHENDITE SEAS 
Uurime välja, millised veebipõhiste töövahendite keskkonnad on haridustehnoloogide ja õpetajate lemmikud ning korraldame 28. novembril veebiseminari. Info hääletamise kohta.  

HITSA korraldab novembrikuus mitmeid erinevaid üritusi: 

„Võrgustik võrgutab“ seminar toimub 1. detsembril 
Selle aasta kolmas seminar toimub 1. detsembril, alapealkirjaks "Tulevik algab meist". Võrgustikul otsitakse vastuseid küsimustele: kuidas õpetada digipädevaid õpilasi erinevatel haridustasemetel, kuidas digipädevusi ainekavadesse integreerida ning kuidas digipädevust mõõta. Lisainfo.   

EENeti arvutijoonistuste võistluse „Ajarada“ tähtaeg läheneb 
Võistlustöid saab esitada kuni 18. novembrini 2016. Lisainfo.   

Robotex 
Robotex toimub 2.-4. detsember 2016 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones. HITSA töötubade kohta ilmub info peagi.  

Soovitame:
Saksa keele e-konkurss:
õpilaste 9. saksakeelne e-konkurss "Saksa keel meie koolides" 

Loe ka: 
Koolielu I teemaveerandil „Digipädevus on koolis“ vahendame infot veebiseminaride kaudu   
Koolielu teemaveerandite neli väljakutset    

Foto pärit Flickrist

Haridus- ja Noorteamet