Haanja Kooli koodinädal


Avaldaja:Madli Leikop15. November 2016

17. - 21. oktoobrini toimus Haanja Koolis koodinädal, mille raames said peamiselt algklasside õpilased tutvuda programmeerimismängude ja hariduslike robotitega.

Loo ja fotode autor on Haanja Kooli õpetaja Kerli Perend.

Koodinädala eesmärk oli tekitada lastes teema vastu rohkem huvi ning lasta neil ka ise olla õpetajad nii kaasõpilastele kui ka täiskasvanutele.

Nädal algas sellega, et 1. -2. klassi õpilased valisid http://code.org lehel ühe kooditunni ja üritasid selle lahendada. Populaarseim oli Minecrafti tund. Nutikamad said ülesannetega üsna kiiresti hakkama ning neil jäi veel aega tutvuda ka LightBotiga.

Clipboard02.jpg

Kolmapäevaks oli meil planeeritud digivahetund (20 minutit), kus 1.-2. klassi õpilased tutvustasid 3.-4. klassi õpilastele hariduslikke roboteid (BeeBot, Ozobot ja Edison). Enne seda rääkisime õpilastega läbi, kuidas õpetada, mida rääkida, kuidas juhendada. Vahva oli vaadata, et õpilased olid väga innustunud oma ülesandest - nad seletasid ja õpetasid ning tundus, et see oli täitsa arusaadav. Digivahetund oli nii populaarne, et kordasime seda ka järgmisel päeval. Seekord said aga kõik katsetada selle robotiga, millega soovisid ning 1. -2. klassi õpilased vajadusel juhendasid/soovitasid. Ühe tüdruku reaktsioon: "Sellised vahetunnid võiksid olla igal nädalal!"

Clipboard01.jpg

Nädala lõpetasime avatud kooditunniga, kus ka lapsevanemad ning õpetajad said tulla koos lastega programmeerimismänge mängima. Lastele juba tuttaval http://code.org lehel valiti taas üks kooditund ning püüti seda kahekesi koos lahendada. Nii mõneski kohas sai nüüd muna kana õpetada. Kokku osales avatud kooditunnis kümme 1. -2. klassi õpilast, kolm lapsevanemat, kaks õpetajat ja kolm 9. klassi õpilast. Koos oli tore mõelda ja mängida!

Clipboard03.jpg

Kokkuvõttes läks nädal korda ning õpilased olid aktiivsed ja innustunud. Reedeks paljudel "ajud kärssasid", aga silmad särasid. Õpetajalt nõuab sellise ürituse korraldamine natuke planeerimist ja asjatamist, aga lastele on see vahelduseks väga tore. Kooditundideks kasutasin tavaliselt matemaatikatunde ning vahetundi millegi harivaga sisustada on ju igati teretulnud. 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet