1. septembril 2016 algas projekt "Nutitund igasse kooli!", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Koole oodati digiseadmeid kasutama ja infot jagama, kuidas digi õppimisel või õpetamisel kaasa aitab.
6. veebruaril 2018 tõmmati projektile joon alla ja rahvusvahelise turvalise interneti päeva konverentsil "Parem internet algab sinust" tänati aktiivsemaid koole ning projekti toetajaid.
Tagasivaade algusesse
Algatuse autorid ja suurtoetajad olid Telia Eesti, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Informaatikaõpetajate Selts. Tegu oli rahvaspordi-laadne projektiga, milles koolid, klassid, õpetajad võtsid ette mõne nutika ülesande või tegevuse, lahendasid need digivahendeid kasutades ning andsid sellest teada ka teistele. Mõte ja eesmärk oli kogukonnale ja kõikidele Eesti inimestele teada anda, et digivärk on üks tore ja vahva võimalus muuta õppimine aktiivsemaks ja huvitavamaks.
Birgy Lorenz, nutitunni projekti eestvedaja ütles aasta tagasi nii: "Iga väike samm on oluline, et teha üheskoos ära midagi enneolematut. Mõni võtab ette esimest korda õpilastega e-testide tegemise, teised aga lubavad õpilastel oma aines viia läbi erinevat liiki esitlusi või hakata videoid tegema, kolmandad katsetavad nutiseadmetega programmeerimist ja neljandad avavad virtuaalreaalsuse klassi. Igaühel meist on erinev nutisamm nutitunnis astuda."
Koolid jagasid oma digipöörde-tegevustest infot nutitunni projekti Facebooki kogukonna kaudu: https:/
Tulemused täna
Rahvaspordi-algatuses "Nutitund igasse kooli!" on ajavahemikul 1.09.2016-3.02.2018 kokku tehtud 3278 postitust, osalenud kokku 269 asutust üle Eesti! Kõige aktiivsemalt tegid nutitunde ja postitusi Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (250 postitust), Põlva Gümnaasium (200), Tallinna Kristiine Gümnaasium (155), Antsla Gümnaasium (150); lasteaedadest Tallinna Liikuri Lasteaed (127) ja kutsekoolidest Tartu Kutsehariduskeskus (120). Inspiratsiooni voolas ojadena!
Projektis on välja jagatud 30 000 euro eest 200 auhinda. Peatoetajad on olnud Telia Eesti ja Haridus- ja Teadusministeerium ning väiksemas mahus HITSA, TeBo Õpiveeb, Avita kirjastus, Foxcademy, Microsoft Eesti, Targalt Internetis SIC, Tallinna Ülikooli Digiturbe Labor, MTÜ Eesti 2.0, Huvitav Kool, Loquiz, http:/
Nutitundidega võib jätkata
Nutitunnid on tulnud, et jääda ning digipööre on projektis osalenud asutustes toimunud edukalt. Meie head tööd märgatakse ning tunnustatakse. Sammud võivad olla väiksed, võivad olla lausa hüpped, aga need on meie ühised sammud Eesti hariduselu parendamisel. Ägedaid leide leiab e-raamatust https:/
Jätkame traditsiooni ja harjumust üksteisega mõtteid, lahedaid leide ning nutitunde jagada. Nutitunni kogukond jääb kõikidele avatuks kasutada - jagage infot, korraldage ise väikseid konkursse (kaasake teisi oma tegevustesse), seda teevad edasi ka meie toetajad.
See ongi meie ühine sünnipäevakink Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks!
Teksti saatis Koolielule algatuse "Nutitund igasse kooli!" eestvedaja Birgy Lorenz. Fotod: Kaido Kabral, Telia Eesti.
Samal teemal: