OECD avalikustas PISA 2018 uuringu tulemuste analüüsi, kus käsitletakse uuringus osalevaid riike haridusele võrdse ligipääsu tagamise vaatenurgast. Eesti, kes PISA tulemuste kohaselt kuulub parima haridusega riikide hulka, paistab silma ka võrdsete tingimuste loomisega.
26. septembrist kuni 13. oktoobrini toimuvad 2019/2020. õppeaasta riigieksamite lisaeksamid. Eksameid saab teha viies linnas üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis ja Jõhvis.
Ehkki kevadise distantsõppe ajal oli õpetajate töökoormus väga suur, tuli vahel ka tõdeda: kiiresti on vaja uusi digiteadmisi, kus saaks õppida? Õnneks toimus kevadel – ja toimub ka nüüd, sügisel – veebipõhine koolitusprogramm Digivõti.
11. septembril kutsuti Järvamaale Roosna-Alliku mõisa tänupäevale need 3.-6. klasside õpilased, kes olid 2019/2020. õppeaastal kirjutanud vabariiklikule võistlusele kodu-uurimustöö teemal „Meie kandi keel ja kombed“. Võistlusele saadeti kokku 70 võistlustööd.
Tallinna Lastekaitse Ühing ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad Tallinna üldhariduskoolide 8.–12. klassi õpilasi osalema esseekonkursil „Ka mul on õigus olla mina ise“.
Eesti Lastekirjanduse Keskus ja perekond Roos kutsuvad 11–15-aastasi lapsi osalema Sten Roosi nimelisel muinasjutuvõistlusel. Kirjandusvõistlus soovib äratada lastes huvi omaloomingu vastu, parandada nende emakeelset väljendusoskust ning arendada loovust.
Haridus- ja Noorteamet (Harno) koostöös ülikoolide ja õpetajatega on koostanud digipädevusmudelid, mis teevad õpetajatel nii enda kui ka õpilaste digipädevuse hindamise lihtsamaks.