Eesti Teadusagentuur korraldab 14. ja 15. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestivali. Juba kuuendat korda toimuv teaduspidu on kõigile huvilistele tasuta. Festivalile oodatakse nii lasteaia- kui koolilapsi, nii õpetajaid kui lapsevanemaid.
Haridusprogramm „Liikuma kutsuv kool“ laieneb tänavu taas, nii et see hõlmab juba 110 kooli üle Eesti. Sel aastal võetakse luubi alla õpetajate liikumisrõõm ja heaolu.
Taas saavad kõik 18-30-aastased noored esitada ideid Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkursile Negavatt. Parimatest parimatele on ette nähtud kuni 10 000 eurot oma algatuse elluviimiseks. Ideede esitamise tähtaeg on 23. veebruar.
TalTechi esimesele majandusvõistlusele on registreerunud üle 130 inimese, purustades seniste tehnikaülikooli olümpiaadide osalusrekordi. Huvilistel on veel 3. veebruarini aega end kirja panna ja väga heade tulemuste korral saada konkursiväliselt TalTechi õppima.
Uuest kogumikust leiab huviline teavitusmaterjalid ja info konkursside kohta, uued õpiobjektid ja nii mõnegi digitarkuse. Turvalise interneti päev on 11. veebruaril.
Kuidas panna noored tegutsema ja mõtlema? Pärnu Rääma Põhikoolis toimus 15. jaanuaril ettevõtlike noorte 3-võistlus, milles osalesid 5. kuni 9. klassi õpilased.
Eesti Keskkonnahariduse Ühing kutsub huvilisi 7. veebruaril osalema keskkonnahariduse koolituspäeval Särghaua õppekeskuses, kus saame rohkem teada maapõuest ja selle uurimisest.
Tartu Ülikooli teaduskool korraldab koostöös Nortaliga 9.–11. klassi õpilastele kaks infotehnoloogia õppepäeva, mis toob kokku IT-huvilised õpilased ja IT-firma.