OMG-laager toimus kolmandat korda, osalisteks Valga, Võru, Põlva riigigümnaasiumite noored. Laagrisse oodati igast koolist 10 tublit õppurit, kes sihivad olümpiaadivõite.
Tagasi Kooli kutsub: õpetajad, tulge koos oma õpilastega õppekäikudele ning uurige, milliseid erinevaid ameteid on ühes organisatsioonis. Ja tulge 21.11 töövarjupäevale!
12. novembrist kuni 14. novembrini 2019 toimub üleriigiline nutiviktoriin “Nutt tuleb peale”, mida korraldab Pärnu Rääma Põhikool. Eesmärk on kaasata õpilasi oma teadmisi ja oskusi proovile panema infootsingus.
Programm Digivihik on abiks uuendusmeelsetele koolidele ja õpetajatele, kes soovivad oma tunnid muuta praktilisemaks ja mängulisemaks. Robotite kasutamise ainetundides teevad lihtsamaks üksikasjalikud töölehed.
Tehisreaalsus on üha rohkem meie igapäevaelu osa, masinad aitavad teha “musta” tööd andmete töötlemisel ja hoiavad kokku väärtuslikku loovat inimressurssi. Kratt on juba kotist väljas, seega meil tuleb olla teadlik nii võimalustest kui ohtudest.
Tallinna kesklinnas moodustavad kolm koolimaja ja raamatukogu (ning ka kohtumaja) väga tiheda ja kompaktse Hariduskvartali. Just seal toimub 25. oktoobril haridusfestival iduEDU.
16. oktoobril viisid toredad RMK retkejuhid Kati, Ülo ja Epp Tartu Kivilinna Kooli 1.-4. klasside õpilastele läbi õuesõppepäeva teemal “Metsa eluring”. Õppeprogramm toimus Tartu Kivilinna Kooli pargialal kolmes erinevas keskuses.
Reedel, 18. oktoobril tehti HITSA nutiklassis eTwinningu projektitööd, aga hoopis teisiti kui muidu: eestvedajateks ja otsustajateks olid õpilased, õpetajad olid pigem abijõud: kuulasid, kirjutasid üles, aitasid materjale otsida ja natuke suunasid ka.