Rahvusvaheline kogemus

 •  

  Euroopa Komisjon kutsub noori taas tõlkevõistlusele

  11. September 2017
  Euroopa Komisjoni tõlketeenistus korraldab juba 11. aastat järjest võistluse „Juvenes Translatores“, millest on tänavu oodatud osa võtma aastal 2000 sündinud noored.
 • Puude aastarõngad jutustavad Tartus ammuste aegade lugusid

  Puude aastarõngad jutustavad Tartus ammuste aegade lugusid

  06. September 2017
  6.–10. septembrini toimub Tartus rahvusvaheline EuroDendro 2017 konverents, mis toob kokku enam kui sada puude aastarõngaste uurijat 25 Euroopa riigist, kuid ka teadlasi Aasiast ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikast.
 •  

  Kuidas IT muudab elu arenguriikides?

  01. September 2017
  11. septembril kogunevad Tallinnas ELi arengukoostöö ministrid, samal ajal toimub rahvusvaheline konverents “Digitalising Development”.
 • Tallinna Ülikooli õppekava saab ülemaailmselt tunnustatud sertifikaadi

  Tallinna Ülikooli õppekava saab ülemaailmselt tunnustatud sertifikaadi

  29. August 2017
  1. septembril sõlmivad Tallinna Ülikool ja Gaia hariduse sihtasutus (Gaia Education) memorandumi, et tõhustada juba toimivat jätkusuutliku arengu alast koostööd. Tulevikus saavad integreeritud loodusteaduste õppekava läbinud tudengid esimestena maailmas tunnustatud Gaia hariduse sertifikaadi.
 •  

  Tartu Ülikool tõusis mainekas maailma ülikoolide edetabelis järgmise saja hulka

  17. August 2017
  Möödunud aastal esmakordselt kuulsasse Academic Ranking of World Universities (ARWU) ehk Shanghai edetabelisse pääsenud Tartu Ülikool kerkis tänavu edetabelis kohtadele 301-400.
 • Euroopa parim õpilasfirma tutvustas võidu toonud innovaatilist prügikasti

  Euroopa parim õpilasfirma tutvustas võidu toonud innovaatilist prügikasti

  16. August 2017
  Eesti ja Euroopa parima õpilasfirma tiitli pälvinud Festera noored käisid Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis vastuvõtul, tutvustasid võidu toonud innovaatilist prügikasti ning rääkisid lähemalt Brüsselis läbitud võistlustulest ja saadud kogemustest.
 • Kuidas teha MOOCe loodus- ja reaalainetes

  Kuidas teha MOOCe loodus- ja reaalainetes

  15. August 2017
  Open Discovery of STEM Laboratories on Erasmus+ projekt, mille eesmärk on tõsta õpetajate teadlikkust virtuaal- ja kauglaboritest ning näidata võimalusi nende kasutuselevõtuks STEM- (teadus, tehnoloogia, inseneriained ja matemaatika) ainete õpetamisel.
 • Noored väitlejad kogunevad Tallinnasse finaalvõistlusele

  Noored väitlejad kogunevad Tallinnasse finaalvõistlusele

  11. August 2017
  20 noort kokku 10 riigist väitlevad juba järgmisel kuul Tallinnas võidu nimel ainsal rahvusvahelisel saksakeelsel väitluskonkursil. Pilguheit päevakajalistesse poliitilistesse teemadesse, pinge, suure publiku ees rääkimine ja seda kõike võõrkeeles.
 • Noore õpetlase stipendium anti üle 20 noorele

  Noore õpetlase stipendium anti üle 20 noorele

  10. August 2017
  Haridus- ja Teadusministeerium koostöös SA Archimedesega ning edukad Eesti ettevõtjad toetavad juba 2004. aastast noore õpetlase stipendiumiga andekate noorte välismaa tippülikoolidesse õppima minekut. Stipendium antakse tingimusel, et saadud haridust rakendatakse pärast õpinguid Eesti hüvanguks.
 • Eesti õpilane naasis rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt hõbemedaliga

  Eesti õpilane naasis rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt hõbemedaliga

  10. August 2017
  Eelmisel nädalal Iirimaal toimunud rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil teenis hõbemedali Joonas Jürgen Kisel Vanalinna Hariduskolleegiumist. Loona Volke ning Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära diplomiga.