Rahvusvaheline kogemus

 • Noore õpetlase stipendium anti üle 20 noorele

  Noore õpetlase stipendium anti üle 20 noorele

  10. August 2017
  Haridus- ja Teadusministeerium koostöös SA Archimedesega ning edukad Eesti ettevõtjad toetavad juba 2004. aastast noore õpetlase stipendiumiga andekate noorte välismaa tippülikoolidesse õppima minekut. Stipendium antakse tingimusel, et saadud haridust rakendatakse pärast õpinguid Eesti hüvanguks.
 • Eesti õpilane naasis rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt hõbemedaliga

  Eesti õpilane naasis rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt hõbemedaliga

  10. August 2017
  Eelmisel nädalal Iirimaal toimunud rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil teenis hõbemedali Joonas Jürgen Kisel Vanalinna Hariduskolleegiumist. Loona Volke ning Richard Luhtaru Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära diplomiga.
 • 12. augustil tähistatakse rahvusvahelist noortepäeva

  12. augustil tähistatakse rahvusvahelist noortepäeva

  04. August 2017
  Rahvusvahelist noortepäeva on tähistatud alates 1999. aastast ja selle raames toimub Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) algatusel noortele suunatud sündmusi üle kogu maailma.
 • Uued soovitused: laste ekraaniaja piiramisest enam ei piisa

  Uued soovitused: laste ekraaniaja piiramisest enam ei piisa

  03. August 2017
  Laste ja noorte internetikäitumine on muutunud oluliselt mitmetahulisemaks kui see oli kümmekonna aasta eest. Kõik need erinevad nutiseadmetes internetis tehtud tegevused on küll täis ohtusid, kuid samas ka täiesti mõistlikke suhtlemise, õppimise ja puhkuse tegevusi, kirjutab ERR Novaator.
 • Tasuta veebikursus tutvustab koostööl põhinevat õpet

  Tasuta veebikursus tutvustab koostööl põhinevat õpet

  02. August 2017
  Sel sügisel, 25. septembril alustab veebipõhine avatud kursus koostöös õppimise ja õpetamise kohta – mida see endast kujutab ja kuidas seda oma klassiruumis rakendada. Tasuta masskursusele (MOOC) on oodatud ka Eesti õpetajad.
 • Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  01. August 2017
  Möödunud nädalal Inglismaal toimunud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil teenisid hõbemedali Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning pronksid Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist ja Aaro Kristjuhan Hugo Treffneri gümnaasiumist. Meeri Juhanson Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära aukirjaga.
 • Skype toetab Eesti noorte magistriõpinguid 8000 euroga

  Skype toetab Eesti noorte magistriõpinguid 8000 euroga

  01. August 2017
  Skype Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) valisid välja loodusteadusi õppiva magistrandi, kes saab 8000 euro suuruse stipendiumi õpinguks välisülikoolis. Tänavune stipendiaat on Tartu Ülikooli värske vilistlane Mari-Liis Aru, kes jätkab õpinguid Liège'i Ülikoolis Belgias.
 • Rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt tuli Eestisse oodatud kuld ja kaks pronksmedalit

  Rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt tuli Eestisse oodatud kuld ja kaks pronksmedalit

  27. Juuli 2017
  TÜ teaduskooli direktori Mihkel Kree ja Tartu ülikooli doktorant Mihkel Heidelbergi poolt juhendatud võistkond tõi 16.-24. juulil Indoneesias, Yogyakartas, toimunud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt kulla ning kaks pronksmedalit.
 • Rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi hõbemedal tuli Eestisse

  Rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi hõbemedal tuli Eestisse

  26. Juuli 2017
  Tänavuse rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi hõbemedal tuli üle 15 aasta Eestisse. Matemaatikaolümpiaad toimus 12.-23. juulil Brasiilias, Rio de Janeiros, kus Eesti võistkonna parimana pälvis hõbemedali Richard Luhtaru.
 • Euroopa teadusministrid Tallinnas: Euroopa Liidu teaduse rahastusmaastik vajab korrastamist (COMPET)

  Euroopa teadusministrid Tallinnas: Euroopa Liidu teaduse rahastusmaastik vajab korrastamist (COMPET)

  26. Juuli 2017
  Euroopa Liidu teadusministrid arutasid teisipäeval, 25. juulil Tallinnas, kuidas korrastada teaduse rahastusmaastikku ning muuta teaduse ja innovatsiooni partnerluste süsteem sidusamaks ja avatumaks.