Soovitame

 • Kutsume osalema päranditegijate konkursil ja pärandivaderite projektis!

  Kutsume osalema päranditegijate konkursil ja pärandivaderite projektis!

  19. Märts 2018
  Käesoleval aastal tähistame kahte olulist sündmust – EV100 ning Euroopa kultuuripärandiaastat 2018! Sellega seoses kutsume koole üles osalema päranditegijate konkursil ja pärandivaderite projektis.
 • Avatud koosolekul arutatakse kõrghariduse rahastamise tulevikuväljavaateid

  Avatud koosolekul arutatakse kõrghariduse rahastamise tulevikuväljavaateid

  13. Märts 2018
  Rektorite Nõukogu ning Haridus- ja Teadusministeerium korraldavad kolmapäeval, 14. märtsil avatud koosoleku, kus arutatakse kõrghariduse pikemaajalisi eesmärke ja rahastamist. Koosolek toimub kell 10-13 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis. Ülekanne ka veebis!
 • eTwinningu koolitused algajatele

  eTwinningu koolitused algajatele

  08. Märts 2018
  Rahvusvahelise koostööprojekti eTwinningu raames kutsume õpetajaid aprillis toimuvatele väliskoolitustele, kus tutvub projektõppega ning saab uusi tutvusi rahvusvaheliste projektide läbiviimiseks.
 • Horisondist leiab lisamaterjali loodus- ja reaalainete tundidesse

  Horisondist leiab lisamaterjali loodus- ja reaalainete tundidesse

  05. Märts 2018
  Ajakirjadest leiab ainetunnis ikka lisamaterjali õpitava teema juurde. Eriti, kui ajakirjad on digitaalselt kättesaadavad. Populaarsel teadusajakirjal Horisont läks küll aega, et kõik numbrid digiteerida, aga nüüd on töö tehtud ja tunnustuski käes.
 • ProgeTiigri programmist on kasu saanud üle 630 õppeasutuse

  ProgeTiigri programmist on kasu saanud üle 630 õppeasutuse

  02. Märts 2018
  2. märtsil tunnustas HITSA aktiivsemaid tehnoloogiavaldkonna õpetajaid ning andis ülevaate ProgeTiigri programmi tulemustest ning mõjust haridusasutustele. Tehnoloogiaprogramm ProgeTiiger on viie aasta jooksul puudutanud oma tegevustega 85% Eesti koole ning 44% lasteaedasid.
 • Tänasest saab registreeruda Tartu ülikooli akadeemilisele testile

  Tänasest saab registreeruda Tartu ülikooli akadeemilisele testile

  01. Märts 2018
  Kuni 12. märtsini saavad Tartu ülikooli astumisest huvitatud panna end kirja akadeemilise testi tegemisele. See annab võimaluse tagada endale ülikoolikoht juba kevadel, sest test tehakse 24. märtsil ja tulemused selguvad hiljemalt kuu lõpuks.
 • Rahvusvaheline Lotmani seminar toob Tartusse humanitaarteadlaste uue põlvkonna

  Rahvusvaheline Lotmani seminar toob Tartusse humanitaarteadlaste uue põlvkonna

  25. Veebruar 2018
  26. kuni 28. veebruarini toimub Tartu Ülikoolis iga-aastane rahvusvaheline Lotmani seminar, millega tähistavad humanitaarvaldkonna slavistika osakond ja vene kirjanduse õppetool oma õpetaja, maailmakuulsa teadlase professor Juri Lotmani sünniaastapäeva.
 • Algas üle-eestiline kogumisaktsioon „Koolipärimus 2018“

  Algas üle-eestiline kogumisaktsioon „Koolipärimus 2018“

  25. Veebruar 2018
  24. veebruaril algas Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna eestvõtmisel kogumisaktsioon „Koolipärimus 2018“, mille eesmärk on jäädvustada Eesti õpilaste maailm sellisena, nagu see just praegusel hetkel on. Osalema kutsutakse 4.–12. klasside õpilasi üle Eesti ja kutsekoolide õpilasi.
 • HITSA veebiseminarid järelvaadatavad

  HITSA veebiseminarid järelvaadatavad

  22. Veebruar 2018
  HITSA korraldab tasuta veebiseminare õpetajatele, koolijuhtidele, haridustehnoloogidele, et jagada häid ideid, parimaid praktikaid ning uudseid õppemeetodeid. Kõik veebiseminarid on hiljem ka järelvaadatavad.
 • Kümme võimalust õpetajale läbipõlemise vältimiseks

  Kümme võimalust õpetajale läbipõlemise vältimiseks

  21. Veebruar 2018
  Haridusvaldkonna töötajate superviisor ja suhtlustreener Karin Härmat pakub oma artiklis välja kümme lihtsat reeglit, kuidas vähendada õpetajatöös stressi ja läbipõlemisohtu.