• Kuidas koolilapsed jääajast troopikasse jõudsid

  Kuidas koolilapsed jääajast troopikasse jõudsid

  20. Juuni 2019
  2018/2019. õppeaastal osalesid Pärnu Rääma Põhikooli õpilased Keskkonnainvesteeringute Keskuse projektis “Jääajast troopikani”.
 • Uuring: Eesti õpetajate hinnangul on nende amet üha väärtustatum

  Uuring: Eesti õpetajate hinnangul on nende amet üha väärtustatum

  19. Juuni 2019
  Õpetajate hinnangul väärtustatakse õpetajaametit Eestis üha enam, selgus värskelt avalikustatud õpetamise ja õppimise uuringu TALIS 2018 tulemustest.
 •  

  Rahvusraamatukogu ootab reisihuvilisi Vabaduse väljakule

  19. Juuni 2019
  Neljapäeval, 20. juunil kell 11.00 kuni 18.00 ootab Rahvusraamatukogu kõiki reisihuvilisi Vabaduse väljakule, kus saab raamatuid vaadata, katsuda, lugeda ja laenutada.
 •  

  Kadrioru Saksa Gümnaasiumist sai neljas CertiLingua kool Eestis

  19. Juuni 2019
  Tänavu kevadest on Kadrioru Saksa Gümnaasium CertiLingua kool, mis tähendab, et koolil on õigus väljastada üle-euroopalist tunnistust, tõendamaks gümnaasiumilõpetaja kõrget võõrkeelte oskuse taset ja mitmekülgseid kultuurialaseid teadmisi.
 • Tartu Ülikoolis algab suvine sisseastumisperiood

  Tartu Ülikoolis algab suvine sisseastumisperiood

  19. Juuni 2019
  20. juunil hakkab Tartu Ülikool võtma vastu avaldusi neilt, kes soovivad asuda õppima eestikeelsete õppekavade alusel. Kõrghariduse esimesel astmel saavad tulevased üliõpilased valida 53 ja teisel astmel 43 õppekava vahel.
 •  

  Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

  17. Juuni 2019
  Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.
 • Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  Uued võimalused informaatikaõpetaja õppes

  17. Juuni 2019
  Suve algus on valikute tegemise aeg – kes valib sihtkohta puhkuseks, kes kooli edasiõppimiseks. Kõrgkoolid pakuvad bakalaureuse- ja magistriõppes ka täiesti uusi erialasid, mille õppekavad on sündinud reaalsest vajadusest: tööd on, aga spetsialiste napib.
 • Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents

  17. Juuni 2019
  16. kuni 20. juunini toimub Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19, mis toob Eestisse IT valdkonna asjatundjaid kogu maailmast. Eesti poolt võõrustab konverentsi HITSA EENet.
 • Keskkonnahariduse suveakadeemia Väätsal

  Keskkonnahariduse suveakadeemia Väätsal

  17. Juuni 2019
  Eesti Keskkonnahariduse Ühing kutsub kõiki huvilisi 9.–10. augustil Väätsale keskkonnahariduse suveakadeemiasse, mis keskendub viimasel ajal üha enam silmatorkavale keskkonnaaktivismile.
 • Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

  14. Juuni 2019
  Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT-erialade õppurid.