ProgeTiigri „Mängumaratonil“ selguvad Eesti parimad noored mänguloojad


Avaldaja:Madli Leikop15. Mai 2017

Tänavusele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkursile „Mängumaraton“ laekus 95 omaloodud mängu ligi 240 õpilaselt üle Eesti, enim töid laekus Harjumaalt ja Ida-Virumaalt. Parimad mänguloojad selgitatakse välja 20. mail toimuvas finaalis.

Võistlusel said osaleda 5-20aastased lapsed ja noored, kes pidid ise välja mõtlema mängu, mis õpetaks programmeerimist või seda, kuidas targalt internetis käituda. „Meil on hea meel, et sellisel keerulisel teemal nagu seda on hariduslike mängude loomine, laekus nii palju võistlustöid,“ ütles ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. „Äkki on just nende mängude seas ka järgmine edulugu, nagu seda on Scratch, Daisy the Dino või mõni muu maailmas populaarne hariduslik mäng.“  

„ProgeTiigri võistlus pakkus mitmeid erinevaid lähenemisi mängude tegemisele – oli mobiilimänge, platvormimänge, robotimänge, mälumänge, lauamänge jne. Sellises kirjus mängude valikus hakkasid eriti hästi silma need õpetlikud mängud, mida oli varasemalt testitud kaasõpilaste peal. Näiteks arendavad mängud algoritmilist mõtlemist või aitavad kaasa mõne aine sisu paremale omandamisele,“ kiitis konkursi žürii liige Tauno Palts. „Kuna võistluse üks eesmärke on aidata kaasa ka õpilaste omavahelisele koostööle, siis eriti kõrgelt hindasimegi töid, kus oli selgelt välja toodud osalejate panus ühises projektis.“   

Parimad mängud selguvad suurel finaalüritusel 20. mail. Lisaks võitjatele selgitatakse finaalis välja ka osalejate lemmik – kõik võistlejad saavad üksteise mänge proovida ning suure mängude maratoni tulemusena kuulutatakse välja publiku lemmik. Samuti loositakse välja eriauhind kõikide võistlusel osalenud koolide vahel. 

ProgeTiigri võistluse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt“ ja Euroopa Ühendamise Rahastu projektist „Targalt internetis“.

Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal:

 

Harno logo