Riskinoorte probleemide põhjustegurite taust ei ole must-valge, nendib Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaaltöö doktorant Koidu Saia ühe minuti loengus. Õigel ajal abita jäänud noort on hiljem raske ja kallis aidata aga nii riigil kui ka perekonnal.
Eesti Maaülikooli nõukogu valis 25. mail esmakordselt Eestis esimesed tenuuriprofessorid, kes hakkavad 1. septembrist õppetoolide juhtidena viima ellu ülikooli akadeemiliste vastutusvaldkondade tegevusi.
Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus võõrustab 2.-3. juunil Sillamäel esmakordselt rahvusvahelist teatrifestivali “Kõik teed viivad teatrisse”, kus osalevad üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste teatrikollektiivid.
14.-19. maini USA-s Los Angeleses toimunud maailma suurimal õpilaste teaduskonkursil Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) sai maa- ja keskkonnateaduste kategoorias 4. auhinna Hugo Treffneri Gümnaasiumis 12. klassi õpilane Eva-Maria Tõnson.
Martna Põhikool osaleb rahvusvahelises Erasmus+ projektis "Programme your future" – „Programmeeri oma tulevikku“. Kaks aastat kestev projekt on toonud elevust õppetöösse. Leitud on uusi sõpru-programmeerimishuvilisi Poolast, Soomest, Hispaaniast.
20.-24. maini toimunud Euroopa füüsikaolümpiaadil võitsid Eesti õpilased 2 kuld-, ühe hõbe- ja pronksmedali. Kokku võttis võistlusest osa 91 õpilast 20 riigist.
Eile õhtul, 24. mail selgitati Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) tudengite ressursisäästukonkursi Negavatt finaalis välja kolm parimat projekti, mille eestvedajad said 10 000 eurot, et oma idee päriselt teoks teha.
Koolinoored tahavad teada tuleviku digimaailma, kooli- ja maailmakorralduse kohta. Nii võiks lühidalt kokku võtta Tagasi Kooli algatuse küsimuste kogumise hetkeseisu nüüd, kui küsimuste saab esitada veel täpselt ühe nädala jagu.
Alates 22. maist saavad Tallinna Keskraamatukogu lugejad lisaks eestikeelsetele e-raamatutele laenata ka inglis- ja venekeelseid audio- ning e-raamatuid. OverDrive’i e-raamatukogu pakub võimalust lugeda ja kuulata laenatud e-teavikuid ka internetiühenduseta.