Edulugu

 • Antsla Gümnaasiumi uurijad osalesid Uurimislabori projektis "Kunstirööv"

  Antsla Gümnaasiumi uurijad osalesid Uurimislabori projektis "Kunstirööv"

  24. Märts 2017
  Uurimislabor loob katsetamishuvilistele 7.-12. klassi õpilastele võimaluse läbi viia integreeritud eksperimente bioloogiast, keemiast ja füüsikast.
 • Aasta keeleteoks valiti „Eesti kohanimeraamat“

  Aasta keeleteoks valiti „Eesti kohanimeraamat“

  17. Märts 2017
  2016. aasta keeleteokonkursil võitis peaauhinna „Eesti kohanimeraamat“, rahvaauhinna pälvisid Säutsupääsukese kalambuurid sotsiaalmeedias. Peaauhinna otsustasid taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitati avaliku hääletuse teel.
 • Aasta e-kursuse tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus

  Aasta e-kursuse tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus

  17. Märts 2017
  Eilsel Võrgustik Võrgutab seminaril kuulutati välja „Aasta e-kursus 2017“, tiitli pälvis sel aastal Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Elektrotehnika ja elektriseadmed“.
 •  

  Selgunud on e-kursuse kvaliteedimärgi saajad ning aasta e-kursus

  17. Märts 2017
  "E-kursuse kvaliteedimärk 2017" taotlusvoor on lõppenud, kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati kokku 38 e-kursust. „Aasta e-kursus 2017“ tiitli pälvis Tallinna Tehnikakõrgkooli kursus „Elektrotehnika ja elektriseadmed“.
 • Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  Heilo Altin: Eesti koolisüsteemis võiksid asjad olla nagu ümberpööratud klassiruumis

  13. Märts 2017
  MTÜ Robootika eestvedaja ja FIRST LEGO League programmijuhi Heilo Altini elus on tehnika ja loodus kenasti tasakaalus: pool aastat on täidetud koolirobootikaga ja pool talupidamisega.
 •  

  Õpetaja tähtkujus sündinud

  13. Märts 2017
  Gustav Adolfi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Katrin Soika ütleb, et ei kujuta ennast üheski teises ametis ette, sest on eluaeg tahtnud õpetaja olla. Rääkisime aasta gümnaasiumiõpetajaga nii õpetajatööst, keemiast kui ka digipädevustest.
 • Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  Valgamaa Kutseõppekeskus on digilainel

  13. Märts 2017
  Valgamaa Kutseõppekeskus saavutas 2016. aasta lõpus suure tunnustuse - esmakordselt välja kuulutatud Samsung Digi Passi võit läks kutseõppekeskuse tiimile “Nutikad logistikud” - Paulina Sugrovale, Karen Kljopovile ja Tanel Aavistule - rakenduse “Nutikas laotarkvara” prototüübi eest.
 •  

  Tartu ülikooli 13 eriala kuuluvad maailma tippu

  08. Märts 2017
  Rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) avalikustas täna edetabeli „QS World University Rankings by Subject 2017“, mis reastab maailma ülikoole 46 erialal. Tartu ülikool on tänavu edetabelis esindatud 13 erialaga.
 • Projekt "Targalt internetis" pälvis tunnustuse

  Projekt "Targalt internetis" pälvis tunnustuse

  08. Märts 2017
  "Targalt internetis" projekt võitis Inimeseõpetuse Ühingu korraldatud "Inimeseõpetuse aasta tegu" konkursi.
 •  

  Tartu ülikooli magistrant võitis rahvusvahelisel konverentsil parima uurimuse tunnustuse

  02. Märts 2017
  Informaatika magistrant Joonas Lõmps osales Hispaanias rahvusvahelisel konverentsil „Multimedia, Scientific Information and Visualization for Information Systems and Metrics“ ning pälvis oma jaapanikeelsete käsikirjaliste hieroglüüfide visuaalse arvutituvastuse eest parima uurimistöö auhinna.