Tänavu veebruaris-märtsis alustasid 17 koolimeeskonda neljast Eesti maakonnast HITSA DigiKiirendi programmis oma digioskuste lihvimist. DigiKiirendis osalevad koolid, kes soovivad üheskoos, meeskonnana oma digioskusi parandada.
Ootame lasteaedu ja koole tegema koolitusplaane uueks, 2019/2020. õppeaastaks. HITSA koolitusi saab kooli ja lasteaeda kohapeale tellida augustist detsembrini. Koolitused on tasuta.
Ülenurme Lasteaia õpetaja Mari Sults on koos oma 5- ja 6aastaste rühmalastega viimastel kuudel katsetanud kolme uut tehnoloogiavahendit: programmerimiskomplekti Matatalab, robootikaomplekti Robo Wunderkind ja programmeerimise eelõppeks sobivat LEGO Coding Expressi.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus pakub haridusasutustele sisekoolitusteks digiteemalisi koolitusmaterjale. Igal sisekoolitajal on võimalus valida just tema koolile sobivad moodulid.
E-kursus "Digimõtted" avab digimaailma eri tahke ja nendega seotud hoiakuid. Täiesti uutmoodi kursusel ainult loetakse, kuulatakse, vaadatakse, jagatakse ja kommenteeritakse. Kõik uurimismaterjalid on eestikeelsed.
Oled huvitatud õppetöö rikastamisest virtuaalreaalsuse või teaduslaboritega, Chromebookidest või tuleviku klassiruumi rajamisest? Pane end kirja HITSA töötubadesse!
Eestis tulevad sel suvel küberkaitse suvekooli kokku doktorandid ja noored spetsialistid üle maailma, et 1.-5. juulini Jõgevamaal saada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi teemal “Plokiahelad: rakendused ja turvalisus”.
28. märtsil kell 19 toimub eTwinningu veebiseminar „Kuidas koolis demokraatiast rääkida?“. Veebiseminari juhib Kuressaare Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Madli-Maria Naulainen.
26. veebruaril alustasid järjekordsed kuus koolimeeskonda HITSA DigiKiirendi programmis oma digioskuste lihvimist. Sõmeru Põhikoolis toimunud avaüritus tõi üheks inspireerivaks päevaks kokku kõik Lääne-Virumaa digikiirendajad.