Küsimusega, kuidas kontrollida õpilaste teadmisi ja kuidas hinnata, puutuvad õpetajad kokku iga päev. HITSA veebipõhised kursused „Hindamismudelite kasutamine väljundipõhisel ja kujundaval hindamisel“ ning „Testide koostamine ja metoodika“ aitavad teadmisi värskendada ja uusi võtteid omandada.
„Digivõti“ on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse uus, õpetajatele mõeldud koolitusprogramm. Viiest koolitusest koosnev programm keskendub ainevaldkonna põhistele digioskustele, mis aitavad õpetajatel õppijate digipädevusi toetada.
Avatud on registreerimine HITSA koolitusele "Digi ABC minu koolis". Koolitus on mõeldud koolide sisekoolitajatele oma asutuse õpetajatele digipädevuste õpetamiseks.
Tänasest 5. juulini kogunevad Jõgevamaal Voorel suvekooli enam kui 70 küberkaitse valdkonna eksperti, doktoranti ja noort spetsialisti. Küberkaitse suvekooli fookuses on plokiahelad ja nende mõju digitaalsetele muutustele ühiskonnas.
Mis on „Digivõti“? Mis muud kui võti digimaailma: võti = valdkond, õppija, tulevikuoskused, infotehnoloogia. „Digivõti“ on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse uus, õpetajatele mõeldud koolitusprogramm, mille piloteerimine algab sügisel ning kus praegu antakse koolituskavale viimast lihvi.
Juuni esimesel nädalal, 4. kuni 6. juunini toimusid Sõmerus, Vändras ja Palamusel HITSA DigiKiirendi arenguprogrammi lõpuüritused. Tunnistused anti kätte 17-le Eesti kooli meeskonnale, kes nelja kuu vältel oma digioskusi parandasid.
Igas koolis on õpilasi, kelle huvi arvutite vastu ja teadmised infotehnoloogiast on tunduvalt suuremad, kui õppekava või arvutitund seda nõuab. Nendest õpilastest võib saada hea IT-tugi õpetajatele.