Huvitegevus

 • Uuring: noorte rahulolu huvihariduse ja huvitegevusega on kasvanud

  Uuring: noorte rahulolu huvihariduse ja huvitegevusega on kasvanud

  30. Oktoober 2018
  Haridus- ja Teadusministeeriumi tellitud uuringust selgub, et noorsootööga on rahul pea 90% noortest. Kõige rohkem on noored rahul huvihariduse ja huvitegevusega ning võrreldes 2015. aasta uuringuga on rahulolu kasvanud.
 • Programmeerimisnädalast Tartu näitel: ma ise mängus tegija

  Programmeerimisnädalast Tartu näitel: ma ise mängus tegija

  29. Oktoober 2018
  Kuuendast üle-euroopalisest programmeerimisnädalast Code Week tehakse praegu kokkuvõtteid. Väga tore õpilase juhitud töötuba toimus Tartu Veeriku Koolis ja Tartu Tamme Koolis, kus prooviti programmeerimist Pythoni abil.
 •  

  Maanteemuuseumi lastelaagris saab kino

  25. Oktoober 2018
  Alates 25. oktoobrist leiab esmakordselt Eesti Maanteemuuseumis aset lastelaager, kus filmimehe August Varustini käe all saavad lapsed disainida oma enda multifilmi.
 •  

  Euroopa kutseoskuste nädalal toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses Oskuste Öö

  24. Oktoober 2018
  8. novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames Eestis suur kutsekoolide ülene Oskuste Öö.
 • 100 näoga „iduEDU“

  100 näoga „iduEDU“

  23. Oktoober 2018
  Tallinnas toimunud haridusfestivalilt „iduEDU“ leidsid sobivaid töötubasid, uusi mõtteid ja katsetamist väärivaid tunni-ideid õpilased, kõigi kooliastmete õpetajad, lapsevanemad, täiskasvanud õppijad ja lihtsalt haridushuvilised.
 • „Rakett 69“ lendab edasi

  „Rakett 69“ lendab edasi

  22. Oktoober 2018
  Eesti Teadusagentuuri tellitud ülipopulaarne noorte teadussaade „Rakett 69“ jätkub veel vähemalt neli hooaega. Juba kaheksa aastat ETV eetris olnud kaasahaaravast saatesarjast on kujunenud teaduse ja tehnoloogia populariseerimise edulugu.
 • Eesti Lastekirjanduse Keskuses tähistati ettelugemise päeva

  Eesti Lastekirjanduse Keskuses tähistati ettelugemise päeva

  22. Oktoober 2018
  20. oktoobril tähistati Eestis ettelugemise päeva, mil tuletati kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, lugemist kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele. Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas toimus vabariikliku ettelugemisvõistluse „Kus hundist räägitakse“ finaal.
 •  

  "Klassiga kinno!" novembrikuu dokumentaalfilm koolinoortele

  19. Oktoober 2018
  Dokumentaalfilmide vaatamise huvi on järjest kasvanud. Kino Sõprus programmi "Klassiga kinno!" septembri ja oktoobri dokumentaafilmi on vaatamas käinud üle 1500 noore.
 •  

  Tallinnas algab inspiratsiooni kogumine noorte huvitegevuse arendamiseks

  18. Oktoober 2018
  18. ja 19. oktoobril toimub Tallinnas Telliskivi loomelinnakus huvihariduse ja huvitegevuse konverents „Kust tuleb loovus?“, mille käigus arutletakse noorte julguse, loovuse ja uudishimu üle.
 • Nutilaboris valmisid prügiautod

  Nutilaboris valmisid prügiautod

  17. Oktoober 2018
  Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi nutilabori uksed olid esmaspäeval, 15. oktoobril külalistele avatud – CodeWeeki programmeerimisnädala raames oodati väikeseid robootikahuvilisi, et Lego WeDo komplektidest prügiautod valmis meisterdada.