Teist korda tunnustati rahvusvahelises projektitöös aktiivseid Euroopa koole märgiga “eTwinningu kool”. Kokku sai aastaks 2019/2020 märgi 1004 kooli, Eestist sealhulgas viis üldhariduskooli, kaks lasteaeda ja üks kutseõppeasutus.
Sel nädalal toimub Eestis esimene meediapädevusnädal alapealkirjaga „Enne mõtlen, siis jagan“, mis rõhutab iga üksikisiku rolli väärinfo leviku tõkestamisel.
Eestis tulevad sel suvel küberkaitse suvekooli kokku doktorandid ja noored spetsialistid üle maailma, et 1.-5. juulini Jõgevamaal saada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi teemal “Plokiahelad: rakendused ja turvalisus”.
18.- 22.02. toimus LTTA (Learning, Teatching and Training Activities) 4. etapp Stavros Gymnasium´s Küprosel koos partnerkoolidega Portugalist, Poolast, Hollandist ja Kreekast. Kohtumisest võttis osa Sofia Odegova 9.a klassist ning kaks õpetajat – Merle Pähn ja Irina Belokurova.
Neljapäevast, 6. märtsist kuni pühapäevani toimub Helsingis üleilmne eesti keele õpetajate kohtumine. Kokku tuleb ligikaudu sada õpetajat üheksast välisriigist, et kogemusi vahetades ja teadmisi täiendades tähistada lähenevat emakeelepäeva.
Balti-Ameerika Vabaduse Fond (BAFF) kutsub 11. klassi õpilasi kandideerima Liidriakadeemiasse, mis pakub stipendiumi abil võimalust suvel veeta pea üks kuu Ameerikas ja seda tasuta!
5. veebruaril toimub 140 riigis üle maailma mitmeid üritusi juhtlausega "Üheskoos parema interneti nimel". Eestis on projekti “Targalt internetis” meeskond koostanud kogumiku, millest õpetajad leiavad temaatilisi teavitusmaterjale koos soovitustega selle päeva tähistamiseks.
Täna, 24. jaanuaril tähistab maailm üleilmset hariduse päeva. Sel päeval rõhutatakse, et nii üleilmseid kui kohalikke probleeme saavad lahendada vaid haritud, aktiivsed ja hoolivad kodanikud.
19.-26. veebruaril 2019 toimub eTwinningu veebipõhine minikursus Eesti, Poola, Ukraina ja Läti õpetajatele. Kursuse eesmärk on rahvusvaheliste projektipartnerite leidmine ning koos eTwinningu õpiprojekti loomine.