Ausgewähltes Virtuelles Europa – „Väljavalitud virtuaalne Euroopa“ on Põlva Gümnaasiumi saksa keele õppijate esimene Erasmus+ projekt (2018-2020). Projekt tõstab õpilaste kultuuriteadlikkust ja julgustab võõrkeeli õppima.
8. jaanuaril tunnustati Las Vegases toimunud tehnoloogiamessil CES Eestit innovatsioonimeistri tiitliga, auhinna vastu võtnud minister Mailis Repsi sõnul on tegemist Eesti riigi olulise esiletõstmisega maailma suurimal tehnoloogiamessil.
Esmaspäeval, 7. jaanuaril alustas Tallinna Ülikoolis tööd kümnes rahvusvaheline talvekool Tallinn Winter School, mis kestab 25. jaanuarini. Talvekool toob Tallinna rohkem kui 130 osalejat 31 riigist.
SA Archimedes kutsub uusi ja vähemkogenud õpirändeprojekti koostajaid 11. jaanuaril 2019 Tallinnas toimuvale seminarile “Abiks algajale Erasmus+ üld-, kutse- ja täiskasvanuhariduse õpirändeprojekti kirjutajale”.
„Õpetajate tunnustamine nende tehtud töö eest on olnud eTwinningu põhimõte algusest peale, projekte tunnustatakse nii kvaliteedimärgiga kui ka auhindadega,“ ütleb eTwinningu nõunik Anne Gilleran. „Nüüd on paras aeg tunnustada ka koole, kus eTwinning on edukalt lõimitud õppetöö hulka.“
13. detsembril toimub V Konverentsikeskuses Lõuna-Eesti suurima äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoor, kuhu on oma äri- ja projektiideedega oodatud kandideerima kõik õpilas- ja tudengimeeskonnad. Ideid saab registreerida 11. detsembri südaööni TÜ Ideelabori kodulehel.
3. detsembri õhtul kell 20.32 viis kosmoseettevõtte SpaceX kanderakett Falcon 9 Maa orbiidile Euroopa Kosmoseagentuuri satelliidi ESEO, mille kaamerasüsteemi ehitasid Eesti üliõpilased.
TalTechi ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengid osalevad uute tehnoloogiate väljatöötamisel Kuu missiooniks – näiteks kuidas mõõta mikrogravitatsioonis inimese terviseseisundit või nutikalt juhtida energiat jäises keskkonnas.