Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 • Kuvaseadmete lahendused muutuvas õpikeskkonnas

  Kuvaseadmete lahendused muutuvas õpikeskkonnas

  03. Oktoober 2016
  Klassiruumi sisustamine esitlusseadmetega on aastaid põhinenud üpris lihtsatel alustel. Moodsad klassiruumilahendused on aga tunduvalt mitmekülgsemad ja nõuavad seetõttu teistmoodi lähenemist. Vaatame, kuidas on muutunud visuaalse tehnika lahendused koolides.
 •  

  Moodle’i uued võimalused

  03. Oktoober 2016
  Teiste IT-teenuste kõrval pakub HITSA Infosüsteemide Arenduskeskus koolidele ka Moodle’i õpikeskkonna kasutamist. Tegemist on vabavaralise keskkonnaga, mille arendusi teeb rahvusvaheline Moodle’i kogukond.
 • Peatu, mõtle ja alles siis kliki!

  Peatu, mõtle ja alles siis kliki!

  03. Oktoober 2016
  Sel suvel HITSA korraldatud rahvusvahelises küberkaitse suvekoolis esinenud USA küberkaitse ekspert Jeff Moulton räägib, miks ja mida peaksid lapsed koolis küberkaitse kohta õppima.
 •  

  Milleks gümnasistile küberkaitse?

  03. Oktoober 2016
  Põltsamaa Ühisgümnaasium on Eesti esimene üldhariduskool, kus saab õppida küberkaitset. Õppimine küberkaitse suunal algas 1. septembril 2015, õpilasi oli 18.
 • Huvitava Kooli sügiskonverents keskendub õppimise ruumile

  Huvitava Kooli sügiskonverents keskendub õppimise ruumile

  03. Oktoober 2016
  Õppida saab klassis ja koridoris, õues ja internetis, kodus ja kooliteel. Mõni ruum toetab õppimist paremini kui teine, mõni ruum koguni kutsub õppima, uurima, liikuma, suhtlema või süvenema.
 • Distantsõpe pakub tavakoolile alternatiivi

  Distantsõpe pakub tavakoolile alternatiivi

  03. Oktoober 2016
  Vormsi Lasteaed-Põhikooli pere alustas sel aastal õppetööd 27 õpilasega. Tavapärasele õppetööle lisaks valmistab Hullo külas asuva koolimaja töökas personal tunde ette nii koolis käivatele õpilastele kui ka distantsõppe õpilastele, kes ei ela Vormsi saarel.
 •  

  Infootsingu ABC õpetajale

  03. Oktoober 2016
  Infoühiskonnas on raske toime tulla ilma infopädevuseta. Uut infot vajame me pidevalt, nii isiklikuks otstarbeks kui ka õppetöös kasutamiseks. Kuidas valida sobiv infoallikas, infopäring sõnastada, tulemusi kriitiliselt hinnata, kasutuslitsentse teada ja lõpuks ka korrektselt viidata?
 • E-klassiruum kui Eesti uus e-kuvand

  E-klassiruum kui Eesti uus e-kuvand

  03. Oktoober 2016
  Eesti on saavutanud positiivse e-riigi kuvandi, olles Freedom House’i uuringute järgi internetivabaduse ja avatuse poolest üks maailma juhtivamaid riike. Mainest üksinda kauaks ei piisa, vaja on konkreetseid tooteid ja teenuseid, mis maailma pingelises konkurentsikeskkonnas tähelepanu pälviks.
 • Digitaalse(ks) kodaniku(ks) kasvamine

  Digitaalse(ks) kodaniku(ks) kasvamine

  03. Oktoober 2016
  Eesti kooliprogrammi oluline roll on aidata igal noorel kasvada edukaks ja teadlikuks ühiskonna liikmeks. Kuivõrd valmis on aga meie koolid ja õpetajad, et kasvatada kodanikke, kes on ühteaegu edukad nii tava- kui ka digitaalses maailmas?
 • Sügisest jätkab taas projekt „Targalt internetis“

  Sügisest jätkab taas projekt „Targalt internetis“

  03. Oktoober 2016
  HITSA koostöös Lastekaitse Liidu, Lasteabi telefoni 116111 ning Politsei- ja Piirivalveametiga alustab nüüd juba neljandat laste ja noorte teavitusprojekti „Targalt internetis“. 30 kuud kestva perioodi jooksul keskendutakse peamiselt laste digipädevuste suurendamisele.
Haridus- ja Noorteamet