Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

  • Kypsis – eestimaine sõnavara õppimise tarkvara

    Kypsis – eestimaine sõnavara õppimise tarkvara

    11. Aprill 2016
    Eelmises uudiskirjas tutvustati nelja veebirakendust uue keele õppeks, tutvustamata jäi aga Eestis arendatud veebipõhine sõnavara õppimise tarkvara Kypsis, mis töötab sõnakaartide põhimõttel. See on mõeldud abivahendina õpikute ja kursuste juurde.
    Arhiveeritud.
  • Failide jagamine pilves ehk Google Drive edasijõudnutele

    Failide jagamine pilves ehk Google Drive edasijõudnutele

    11. Aprill 2016
    Enamasti saadetakse oma arvutis või mõnes nutiseadmes tehtud tööd edasi e-kirjaga või jagatakse neid faile pilves. Lihtne viis faile koguda on teha seda brauseri kaudu – failid laekuvad Google’i ketta privaatsesse kausta.
    Arhiveeritud.
  • Nutipööre Rääma põhikoolis

    Nutipööre Rääma põhikoolis

    11. Aprill 2016
    Nutipööre Pärnu Rääma Põhikoolis sai alguse ligi aasta tagasi. Kesksel kohal on nutiseadmete eesmärgipärane ja tõhus kasutamine. Lisaks pööratakse tähelepanu mõtteviisi muutusele – see on midagi enamat kui ainult nutiseadmed, see ümbritseb meie igapäevaseid otsuseid koolis, kodus ja tööl.
    Arhiveeritud.
  •  

    Uuendused hariduses – kõige olulisem küsimus on "miks?"

    11. Aprill 2016
    Eesti õpetajad ja koolidirektorid osalevad juba kolmandat aastat rahvusvahelises koolijuhtide täienduskoolituse programmis Education4Future, mis on uuendusi toonud ligi 40 kooli ja lasteaeda. Uurisime lähemalt, mis programmiga on tegu ning milliseid muudatusi on koolides tehtud.
    Arhiveeritud.
  •  

    Blogida või mitte blogida – selles on küsimus

    11. Aprill 2016
    2015. aasta lõpus pälvis Eesti Lennuakadeemia värske vilistlane Dain M. Muru Archimedese aasta tudengiblogija tiitli oma populaarse reisiblogi eest, mida tuhanded huvilised Delfi portaali vahendusel jälgisid. Dain jagab ka uudiskirja lugejatele mõningaid lihtsaid soovitusi eduka blogi pidamiseks.
    Arhiveeritud.
  • Jürgen Ligi: mulle meeldib vaidlus ja informatsioon

    Jürgen Ligi: mulle meeldib vaidlus ja informatsioon

    11. Aprill 2016
    Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligiga vestlesime ühel kolmapäevasel pärastlõunal Tallinnas. Rääkisime Facebooki kasutamisest, sest minister on aktiivne sotsiaalmeedias osaleja, ja muutunud õpikäsitusest ning Eesti koolist.
    Arhiveeritud.
  • Tiiger hüppab üha kiiremini ja kõrgemale

    Tiiger hüppab üha kiiremini ja kõrgemale

    11. Aprill 2016
    Veebruaris möödus 20 aastat hetkest, mil president Lennart Meri andis ametliku käigu Tiigrihüppe projektile, mille algatasid tolleaegsed Eesti suursaadik USAs Toomas Hendrik Ilves ning haridusminister Jaak Aaviksoo.
    Arhiveeritud.
  • Tõnu Piiburi pausideta kooliaeg

    Tõnu Piiburi pausideta kooliaeg

    11. Aprill 2016
    Pelgulinna Gümnaasiumi direktori Tõnu Piiburi arvates on tema enda, eestlaste ja võib-olla kõigi inimeste elu siin maailmas oluliselt mõjutanud kolm asja: mootorratas, akutrell ja juhtmevaba nutiseade.
    Arhiveeritud.
  • Mida peaksid lapsevanemad seoses laste arvutikasutusega silmas pidama

    Mida peaksid lapsevanemad seoses laste arvutikasutusega silmas pidama

    11. Aprill 2016
    Palju on räägitud arvutisõltuvusest ja muret tuntud nutiseadmete kahjulikust mõjust laste tervisele. Uurisime Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse psühholoogilt ning Tallinna 21. Kooli psühholoogilt Sandra Vetikult, mida peaksid lapsevanemad laste arvuti- ja nutiseadmete kasutusega silmas pidama.
    Arhiveeritud.
  • MOOCid – hääbuv haip või jätkusuutlik initsiatiiv?

    MOOCid – hääbuv haip või jätkusuutlik initsiatiiv?

    11. Aprill 2016
    2011. aastast alguse saanud tasuta veebipõhiste masskursuste ehk MOOCide võidukäik on Ameerika Ühendriikides miljoneid huvilisi leidnud. Euroopas on vaimustus väiksem olnud, sellele vaatamata on paljud ülikoolid võimalusest hoogsasti kinni haaranud.
    Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet