Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 • Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

  Digitaalne kirjaoskus Läänemaa haridusuuendajate fookuses

  23. November 2015
  Sel sügisel alustasid Läänemaa koolid haridusuuenduslike tegevustega, muu hulgas on plaanis arendada digipädevust ja digitaalset kirjaoskust. Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul annab põgusa ülevaate haridusuuenduse tegevustest.
  Arhiveeritud.
 • Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

  Mahara pakub võimalusi e-portfoolio loomiseks

  23. November 2015
  Mahara, mis maoori keeles tähendab mõtlemist, on 2006. aastal Uus-Meremaal projekti raames loodud veebirakendus e-portfooliote loomiseks. Praeguseks on arendusmeeskonnaga ning kasutajate ringiga liitunud paljud ülikoolid üle maailma, ka Tartu Ülikool.
  Arhiveeritud.
 • TÖÖLEHT: SlideDog

  TÖÖLEHT: SlideDog

  23. November 2015
  SlideDog on multimeediumi esitluse tööriist, mis võimaldab ühendada PowerPointi esitlused, PDF-failid, Prezi esitlused, videoklipid, helifailid, veebilehed ja palju muud üheks sujuvaks katkematuks esitluskogemuseks konverentsil, seminaril või muul vahval üritusel.
  Arhiveeritud.
 • TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

  TÖÖLEHT: Office Mix – õpetaja kasulik abimees

  23. November 2015
  Office Mix on PowerPointi täiendus, mis aitab esitlused muuta interaktiivseteks veebikursusteks ja jagada neid oma õpilaste või kolleegidega näiteks veebis, OneNote’is või õppeinfosüsteemis.
  Arhiveeritud.
 • eTwinningu sünnipäev tõi kokku tublimad tvinnijad

  eTwinningu sünnipäev tõi kokku tublimad tvinnijad

  23. November 2015
  Novembri alguses tähistas sadakond eTwinningu õpetajat programmi 10. sünnipäeva. Rahvusvaheline eTwinningu programm koondab üle 300 000 õpetaja kõikjalt Euroopast, Eestist on programmiga liitunud üle 3000 aktiivse õpetaja.
  Arhiveeritud.
 • Eesti e-kursuse kvaliteedimärgi protsess pälvib rahvusvahelist huvi

  Eesti e-kursuse kvaliteedimärgi protsess pälvib rahvusvahelist huvi

  23. November 2015
  2007. aastal hakati Eesti kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes e-kursuseid tegema üha kasvavas mahus, mistõttu moodustati e-õppe kvaliteedi töörühm. Esimese ülesandena koostas see töörühm õppejõududele juhendmaterjali hea e-kursuse loomiseks.
  Arhiveeritud.
 • Minu kogemus: Facebook kui töö- ja õppevahend

  Minu kogemus: Facebook kui töö- ja õppevahend

  23. November 2015
  Kui mind 2009. aasta suvel Facebookiga liituma kutsuti, ei võtnud ma vedu. Paar kuud hiljem liitusin aga ise uue, populaarsust koguva sotsiaalvõrgustikuga. Praeguseks on Näoraamat saanud lahutamatuks abivahendiks kõigis mu töödes.
  Arhiveeritud.
 •  

  TALOE projekt aitab õppejõududel hindamismeetodeid valida

  23. November 2015
  Ilmselt on paljud õppejõud uut veebipõhist kursust kavandades mingil hetkel seisnud küsimuse ees, milliseid hindamismeetodeid just sellel kursusel saavutatavate õpiväljundite hindamiseks kasutada. TALOE projekt aitab selle valiku tegemist kergendada.
  Arhiveeritud.
 •  

  "TACCLE3 Coding" populariseerib programmeerimist

  23. November 2015
  Euroopa Komisjon on oma meetmetest ja programmidest reaalainete populariseerimisega seotud tegevusi ja rahvusvahelisi koostööprojekte tõsiselt toetama asunud, luues selle tarbeks ka projekti "TACCLE3 Coding".
  Arhiveeritud.
 • MENTEP loob veebipõhise tööriista digipädevuste hindamiseks

  MENTEP loob veebipõhise tööriista digipädevuste hindamiseks

  23. November 2015
  MENTEPi projekt on võtnud luubi alla Euroopa õpetajate digipädevuste parendamis ning plaanib selleks luua valideeritud tööriista õpetajale, mis aitab mõõta ja jälgida enda digipädevuste arengut ning saada soovitusi edasisteks sammudeks.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet