Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 • Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  11. Aprill 2016
  Aasta hakul toimunud talveakadeemias katsetas Sisekaitseakadeemia meeskond esimest korda nn digibuffee koolitusformaati, et tutvustada töötajatele uusi võimalusi õppetöö mitmekesisemaks muutmiseks. Avastamist, katsetamist ja õppimist jätkus kõigile.
  Arhiveeritud.
 • Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  11. Aprill 2016
  Veebileht educatorstechnology.com on välja toonud kaardirakendused, mis võimaldavad kaartide loomist, annotatsioone ning kaartide jagamist. Tasub julgelt proovida ja jagada kogemust ka teistega, sest kaarte saab edukalt kasutada ka õppetöös.
  Arhiveeritud.
 • Drooniajastu algus Sisekaitseakadeemias

  Drooniajastu algus Sisekaitseakadeemias

  11. Aprill 2016
  Viimase aja kõige huvitavam õppimise peatükk Sisekaitseakadeemias on seotud õppeotstarbelise drooni ehk mehitamata õhusõiduki soetamisega. Tutvustame, kuidas akadeemia uusimat asukat plaanitakse rakendada ning mida silmas pidada mehitamata õhusõidukite kasutamisel õppetöös.
  Arhiveeritud.
 •  

  Õpilood parandavad õpilaste koostööoskusi

  11. Aprill 2016
  Uue European Schoolneti projekti CO-LAB raames töötatakse välja õpilugusid, et nende abil õpilaste koostööoskusi parandada ja grupitöö kui õppemeetodi laialdasemat kasutuselevõttu koolides toetada. Õpilood ja näidistunnikavad on kõikidele õpetajatele tasuta kättesaadavad.
  Arhiveeritud.
 • Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  11. Aprill 2016
  Üldhariduskoolis elektroonilistele tasemetöödele ja eksamitele üleminek ühendab endas mitmeid väljakutseid. Arendamist vajavad hindamisvahendid ja elektrooniline hindamiskeskkond ning kaasajastamist arvutipark.
  Arhiveeritud.
 • Kujundavast hindamisest eKoolis

  Kujundavast hindamisest eKoolis

  11. Aprill 2016
  Õppimist toetav ehk kujundav hindamine on Eesti hariduses juba mõnda aega palju kõneainet tekitanud. Kujundav hindamine aitab luua võimalusi läheneda õppijatele individuaalselt – anda sellist tagasisidet, nagu igal lapsel on vaja, et tema koolitee oleks võimalikult positiivne ja tulemuslik.
  Arhiveeritud.
 • Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

  Männimets ja nutisein tulevad õpetamisel appi

  11. Aprill 2016
  Paikuse lasteaias Mesimumm on loodud mitmekülgsed võimalused igapäevaste tegevuste rikastamiseks - mängutuba, kunstituba, muusikasaal ja koolitussaal, mis varustatud moodsate vahenditega. Tehnoloogia kasutamisel toetab lasteaia 25 pedagoogi haridustehnoloog Helin Laane.
  Arhiveeritud.
 • Õpetaja professionaalne areng eeldab kogemuste jagamist ja reflekteerimist

  Õpetaja professionaalne areng eeldab kogemuste jagamist ja reflekteerimist

  11. Aprill 2016
  Õpetajatöös on pidev professionaalne enesetäiendus ja õppimine äärmiselt olulised. Kuidas aga teada, mida on vaja digiajastul õppida? Käesolevas artiklis suunan tähelepanu õpetaja professionaalsele arengule, mis tehnoloogiarikkas igapäevas on kahtlemata väljakutsete rohke.
  Arhiveeritud.
 • Õpilugu aitab õpetajal tehnoloogias orienteeruda

  Õpilugu aitab õpetajal tehnoloogias orienteeruda

  11. Aprill 2016
  Aina rohkem räägitakse 21. sajandi oskustest ning tähtsal kohal õppetöös on digioskuste arendamine. Muutunud õpikäsitlus nõuab õpetajatelt uut moodi õpetamist. Üks võimalus seda teha, on rakendada innovaatilisi õpilugusid.
  Arhiveeritud.
 • Interaktiivne Foxcademy platvorm aitab uut moodi õppida

  Interaktiivne Foxcademy platvorm aitab uut moodi õppida

  11. Aprill 2016
  Foxcademy arendab keskkooliõpilastele mõeldud interaktiivset õppeplatvormi, mille eesmärk on lihtne – aidata õpilastel saada targemaks ning pakkuda õpetajatele uusi innovaatilisi tööriistu juhendamiseks.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet