Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

  • Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

    Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

    11. Aprill 2016
    Miks on oluline kujundada ja hinnata õpilaste digipädevusi? Meid ümbritseb iga päev tehnoloogia, lapsed puutuvad juba varases eas kokku kõikvõimalike digivahenditega, tunnevad ja käsitlevad neid palju rohkem ja osavamalt kui nende vanemad või õpetajad koolis. Miks on digipädevusi vaja veel kujundad?
    Arhiveeritud.
  • Professionaal jälgib oma (digi)arengut ka ise

    Professionaal jälgib oma (digi)arengut ka ise

    11. Aprill 2016
    Digitaalseid arengumappe ehk õppija kasutusele võetud keskkondi, mis toetavad personaalse arenguga seotud tegevuste esitlemist ja reflekteerimist digitaalsel kujul, võib õpetajal olla üks, kaks, kolm või rohkemgi. Või mitte ühtegi. Eesti õpetajate seas on praegu levinud pigem viimane variant.
    Arhiveeritud.
  • Pöördumatu digipööre Priimetsa ja Veeriku koolis

    Pöördumatu digipööre Priimetsa ja Veeriku koolis

    11. Aprill 2016
    Eestis on praegu 20 kooli, kes on spetsiaalselt õppinud digimuutust tegema. Need koolid osalesid 2014. ja 2015. aastal programmis Samsungi Digipööre, kus koolimeeskondadele õpetati nutiseadmete kasutamist õppetöös kõige laiemas võtmes.
    Arhiveeritud.
  • HITSA e-õppe uudiskiri on pidevas uuenemises!

    HITSA e-õppe uudiskiri on pidevas uuenemises!

    11. Aprill 2016
    E-õppe uudiskiri pakub haridustöötajatele põnevaid artikleid ja praktilisi juhtnööre e-õppes ja digiteemades orienteerumiseks, arenedes ja uuenedes pidevalt. Alates 2016. aastast anname uudiskirja välja kaks korda aastas ning mahukamana kui kunagi varem.
    Arhiveeritud.
  • Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

    Marju Piir: haridustehnoloogid on ühise keele ja huvidega äge seltskond!

    23. November 2015
    Marju Piir on Tartu Ülikooli (TÜ) elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse haridustehnoloog. Ühe täpsustusega – iseõppinud haridustehnoloog, sest elukutselt on ta eesti keele ja kirjanduse õpetaja.
    Arhiveeritud.
  • Neli veebirakendust uue keele õppeks

    Neli veebirakendust uue keele õppeks

    23. November 2015
    Uue keele omandamine on muutunud tänu mobiilirakendustele lihtsamaks ja kättesaadavamaks, interaktiivsed keeleõppematerjalid võimaldavad õpet sõltumata ajast. Veebiportaal educatorstechnology.com on järjestanud neli parimat veebilehte uue keele õppeks.
    Arhiveeritud.
  • Loovuse toetamine tehnoloogia abil

    Loovuse toetamine tehnoloogia abil

    23. November 2015
    Tehnoloogia kasutamine kodus, lasteaias ja koolis on aasta-aastalt kasvanud ja ilma selleta enam elu ette ei kujuta. Kuidas rakendada tehnoloogiat loovuse arendamisel, sellest kirjutab Aruküla lasteaia õpetaja Eve Saare.
    Arhiveeritud.
  • Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

    Matemaatika ei ole veel sugugi valmis

    23. November 2015
    Juhan Aru sai Skype’i ja IT Akadeemia stipendiumi 2011. aastal, magistriõpinguteks Cambridge’i ülikoolis analüütilise arvuteooria valdkonnas. Sel suvel kaitses ta ENS Lyonis doktoritöö, Eestis on ta ilmselt kõige tuntum tänu „Matemaatika õhtuõpikule“.
    Arhiveeritud.
  • IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

    IKT sügiskonverents tõi kokku digihuvilised õpetajad

    23. November 2015
    IKT sügiskonverentsi „10 aastat tagasi ja edasi“ teema oli tehnoloogia laiaulatuslikum kasutamine õppetöös. Konverentsil osales ligi 300 õpetajat üle Eesti.
    Arhiveeritud.
  • Google Forms aitab treeningpäevikut luua

    Google Forms aitab treeningpäevikut luua

    23. November 2015
    Selleks et head ja toimivat lahendust leida, ei ole alati vaja uut rakendust või keskkonda otsida ega programmeerima hakata. Vahel piisab ka olemasoleva nutikast rakendamisest, sest kõik uus on ju hästi unustatud vana! Järgnevalt tutvustame Google’i vormide kasutamist ainetundides.
    Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet