Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 • IKT sügiskonverents 2016 – „Digitaalselt aktiivne kool“

  IKT sügiskonverents 2016 – „Digitaalselt aktiivne kool“

  03. Oktoober 2016
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool kutsuvad õpetajaid 26. oktoobril 2016 taas IKT sügiskonverentsile.
 • Kogu digitaalne õppevara ühest kohast

  Kogu digitaalne õppevara ühest kohast

  03. Oktoober 2016
  Haridus- ja Teadusministeerium avas kevadel portaali e-koolikott.ee, mis võimaldab lihtsasti kasutada digitaalset õppevara ühes keskkonnas.
 •  

  Algab üldhariduskoolide kohtvõrkude uuendamine

  03. Oktoober 2016
  Järgmise kahe aasta jooksul uueneb 175 Eesti üldhariduskooli kohtvõrk, mille raames paigaldatakse uus kohtvõrgu kaabeldus, wifiseadmed ning muud vajalikud seadmed. See loob eeldused 1 Gbit/s kiirusega internetiühenduse kasutuselevõtmiseks igapäevases õppetöös.
 • Kutsekoolid digipöörlemises – kolme kooli kogemus

  Kutsekoolid digipöörlemises – kolme kooli kogemus

  03. Oktoober 2016
  Kolme kutsekooli direktorid, kes osalesid sel kevadel oma kooli meeskondadega HITSA täienduskoolitusprogrammi „Digiajastu haridusjuht“ koolitustel ning võtsid selle raames käsile kogu kooli digivaldkonna süsteemse arendamise, jagavad oma kogemusi digipöördeks valmistumisel.
 • Erialase digitehnoloogia rakendamine kutsehariduses

  Erialase digitehnoloogia rakendamine kutsehariduses

  03. Oktoober 2016
  Kutseõppeasutuste jaoks on viimaste aastate jooksul olnud tähtis küsimus, kuidas tagada erialase IKT-kompetentsiga spetsialistide väljaõpe.
 • Seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ toetab digipööret kutsehariduses

  Seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ toetab digipööret kutsehariduses

  03. Oktoober 2016
  25. augustil Tartu Kutsehariduskeskuses toimunud Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse digitehnoloogia teemaline seminar „DigiMeister 2016: köieltants“ oli kui nutikas sissejuhatus kutsehariduse uude õppeaastasse.
 • Projektõpe aitab lõimida erialaõpingud nii keeleõppe kui ka infotehnoloogiaga

  Projektõpe aitab lõimida erialaõpingud nii keeleõppe kui ka infotehnoloogiaga

  03. Oktoober 2016
  eTwinningu projektivõistlusel säranud kutsehariduse projekti „Valentinipäeva kook“ raames tutvusid õpilased valentinipäeva küpsetistega Eestis ja Türgis, kusjuures projekt lõimis pagaritöö erialaõpingud keeleõppe, infotehnoloogia ja kultuurilooga.
 • Animatsioon on lasteaedades jätkuvalt populaarne

  Animatsioon on lasteaedades jätkuvalt populaarne

  03. Oktoober 2016
  Kevadel lõppenud HITSA õpilaskonkursile „Maailmariik Eesti“ on lasteaedade vaatevinklist põhjust tagasi vaadata: animatsioonikategoorias anti lasteaedadele välja kolm auhinnalist kohta.
 • Millest on tehtud hea (digitaalne) õppematerjal?

  Millest on tehtud hea (digitaalne) õppematerjal?

  03. Oktoober 2016
  Tänapäeva muutunud õpikäsitus ning tehnoloogia vahendite laialdane kasutamine on tekitanud huvitava olukorra: õppija roll ja vastutus kasvab, õppida saab igal pool ja igal ajal ning teadmiste hankimine on tänu nutiseadmete ja interneti levikule vaid minutite küsimus.
 • Maailmafirmas tulevikutarkust kogumas

  Maailmafirmas tulevikutarkust kogumas

  03. Oktoober 2016
  IT Kolledži tudengid Uku-Mart Uprus, Karell Veskimeister ja Mariana Maidla olid juunis kahenädalasel õppereisil Hiinas ja täiendasid oma teadmisi maailma juhtivas tehnoloogiaettevõttes Huawei.
Haridus- ja Noorteamet