SA Innove on välja kuulutanud täiendava hanke õppevara kaardistajate leidmiseks kõikides ainetes ja kooliastmetes. Osalemistaotluste tähtaeg on 7. jaanuar 2016 kl 12:00.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki Eesti e-Ülikooli ja e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõudusid ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 11. jaanuarini 2016.
Ilmunud on e-Õppe Uudiskirja talvine number, kus tähelepanu all on koostöö ning uued HITSA võrgustikud. Anname sõna sel aastal loodud ProgeTiigri võrgustiku maakondlikele esindajatele ning räägime juttu haridustehnoloogide võrgustiku uute liikmetega.
2007. aastal hakati Eesti kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes e-kursuseid tegema üha kasvavas mahus, mistõttu moodustati e-õppe kvaliteedi töörühm. Esimese ülesandena koostas see töörühm õppejõududele juhendmaterjali hea e-kursuse loomiseks.
Aastatel 2008–2013 viidi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) koordineerimisel ellu kõrghariduse e-õppe programm BeSt, mille eesmärk oli e-õppe vahendite ja võimaluste kasutamise ning pideva edasiarendamise toel tõsta programmi kaasatud kõrgkoolides taseme- ja täiendusõppe kvaliteeti.
Suhtlusest väliskolleegidega on jäänud kõlama, et Eesti ja välisriikide hariduse probleemid on sarnased: õpetajate töö iseloomust tulenevalt on neil raske koolitustel osaleda; õpetajate õpilasuurimuste kavandamise ja teostamise oskused pole sageli vajalikul tasemel, kirjutab Õpetajate Leht.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ootab kõiki Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajaid ja õppejõude ning üldhariduskoolide õpetajaid kandideerima e-kursuse kvaliteedimärgile! Taotlusvoor on avatud 11. jaanuarini 2016.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, Tallinna Haridusamet, eKool ja Tallinna Reaalkool kutsuvad kõiki õpetajaid 21. oktoobril 2015 IKT sügiskonverentsile.
HITSA pakub üldhariduskoolidele ja kutseõppeasutustele suurepärast võimalust tellida tasuta digiajastu infotund, mille raames tutvustatakse õpetajatele erinevaid võimalusi ja vahendeid, millega muuta õppeprotsessi infotehnoloogiliste lahenduste abil huvitavamaks.
Eestis elab hinnanguliselt kuni 200 000 vaegkuuljat ning 1400–1600 viipekeelset kurti. Viljandi Kutseõppekeskuse haridustehnoloog Katriin Orason tutvustab värskelt valminud õpiobjekti, mis toetab vaegkuuljate ja kurtide õpetamist.