Koolielu õppevara talgutel osalenud Vaike Rootsmaale naeratas loosiõnn nutivahendi näol. Rannu Kooli loodusõpetuse, geograafia- ja käsitööõpetaja ning Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi geograafiaõpetaja Vaike Rootsmaa kasutab digiajastu võimalusi tundides aktiivselt ja jagab meeleldi oma loodut teistega.
Koolielu haridusportaalis toimuvad esmakordselt õppevara talgud, mille esimeses etapis korrastasid õpetajad 400 digitaalset õppematerjali. Kõigi talguliste vahel loositi välja tahvelarvuti, mille võitis Vaike Rootsmaa Rannu Keskkoolist.
GPS Fields Area Measure on lihtne äpp, mis võimaldab mõõta vahemaad ja pindala. Mõõta on võimalik nii käsitsi ehk näpuga kaardil liikudes kui ka automaatselt - GPS-i kasutades. Äppi tutvustab Koolielu geograafia ainemoderaator Katri Mirski.
Detsembris saadeti Koolielu portaali neli juhendit (Quizizz, Dotstorming, Open Sankore, Office 356), millega saab lähemalt tutvuda 12. jaanuaril toimuval veebiseminaril.
Pixel Art Builder on lihtne rakendus, mis võimaldab joonistada erinevaid mustreid näiteks ristpiste, kudumise, lapitöö jms jaoks. Sobib igas vanuses kasutajale.
Selle nädala staar on 123D Catch äpp ja programm, mille abiga on võimalik mistahes objetist - esemest, ehitisest, inimesest jne - luua 3D pilt. Äppi tutvustab Mari Tõnisson.
Uue keele omandamine on muutunud tänu mobiilirakendustele lihtsamaks ja kättesaadavamaks, interaktiivsed keeleõppematerjalid võimaldavad õpet sõltumata ajast. Veebiportaal educatorstechnology.com on järjestanud neli parimat veebilehte uue keele õppeks.
Tahvel on juba pikka aega olnud meie klassiruumides kesksel kohal. Muutunud on vaid tahvli värv ja välimus, kuid funktsioon on olnud sama – edastada õpilastele informatsiooni visuaalselt. 1990. aastatel ilmusid klassiruumidesse uut tüüpi tahvlid – interaktiivsed tahvlid.