Kasutusjuhendid

 • Vabavaratalgud 7. mail kell 12.00 IT Kolledžis

  Vabavaratalgud 7. mail kell 12.00 IT Kolledžis

  06. Mai 2016
  Laupäeval, 7. mail 2016 kell 12.00–20.00 toimuvad IT Kolledžis “Teeme ära!” ettevõtmise raames vabavaratalgud. Talgute eesmärk on aidata inimesi, kelle arvutites töötab veel MS Windows ja MS Office, kuid mitte ainult – teretulnud on kõik arvutikasutajad.
  Arhiveeritud.
 • Uued töövahendid Koolielu portaalis

  Uued töövahendid Koolielu portaalis

  03. Mai 2016
  Aprillis lisandus Koolielu portaali neli uut juhendit (Tackk, Baamboozle, Listango ja SimpleSite). Veebiseminar juhendite tutvustamiseks toimub 10. aprillil.
  Arhiveeritud.
 • Looduse koolituspäev Emajõe-Suursoos

  Looduse koolituspäev Emajõe-Suursoos

  02. Mai 2016
  Aprilli lõpus said Tartu Kivilinna Kooli väikesed professorid ja noored akadeemikud osa looduse koolituspäevast Emajõe- Suursoos. 1.-3. klasside õpilased õppisid tundma Emajõe elustikku.
  Arhiveeritud.
 • Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

  Avatud on ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoor haridusasutustele

  26. Aprill 2016
  HITSA avab taotlusvooru, kus on võimalik kõigil alus-, üld- ja kutseharidusasutustel taotleda toetust mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide ning 3D-printer KIT-ide soetamiseks.
  Arhiveeritud.
 •  

  Haridustehnoloogide nutipäeval kastetati uusi digitaalseid töövahendeid

  11. Aprill 2016
  Haridustehnoloogil tuleb igapäevaselt vastata õpetajate küsimustele: kuidas ma saaksin videot töödelda, milline on parim testimise keskkond, kust leian simulatsioone või milline on parim äpp eesti keele õppimiseks. HITSA korraldas nutipäeva, et üheskoos õppetööks sobivaid rakendusi katsetada.
  Arhiveeritud.
 • Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

  Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

  11. Aprill 2016
  Miks on oluline kujundada ja hinnata õpilaste digipädevusi? Meid ümbritseb iga päev tehnoloogia, lapsed puutuvad juba varases eas kokku kõikvõimalike digivahenditega, tunnevad ja käsitlevad neid palju rohkem ja osavamalt kui nende vanemad või õpetajad koolis. Miks on digipädevusi vaja veel kujundad?
  Arhiveeritud.
 • Professionaal jälgib oma (digi)arengut ka ise

  Professionaal jälgib oma (digi)arengut ka ise

  11. Aprill 2016
  Digitaalseid arengumappe ehk õppija kasutusele võetud keskkondi, mis toetavad personaalse arenguga seotud tegevuste esitlemist ja reflekteerimist digitaalsel kujul, võib õpetajal olla üks, kaks, kolm või rohkemgi. Või mitte ühtegi. Eesti õpetajate seas on praegu levinud pigem viimane variant.
  Arhiveeritud.
 • Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  11. Aprill 2016
  Veebileht educatorstechnology.com on välja toonud kaardirakendused, mis võimaldavad kaartide loomist, annotatsioone ning kaartide jagamist. Tasub julgelt proovida ja jagada kogemust ka teistega, sest kaarte saab edukalt kasutada ka õppetöös.
  Arhiveeritud.
 • Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  Kuidas olla valmis elektroonilisteks tasemetöödeks?

  11. Aprill 2016
  Üldhariduskoolis elektroonilistele tasemetöödele ja eksamitele üleminek ühendab endas mitmeid väljakutseid. Arendamist vajavad hindamisvahendid ja elektrooniline hindamiskeskkond ning kaasajastamist arvutipark.
  Arhiveeritud.
 • Kypsis – eestimaine sõnavara õppimise tarkvara

  Kypsis – eestimaine sõnavara õppimise tarkvara

  11. Aprill 2016
  Eelmises uudiskirjas tutvustati nelja veebirakendust uue keele õppeks, tutvustamata jäi aga Eestis arendatud veebipõhine sõnavara õppimise tarkvara Kypsis, mis töötab sõnakaartide põhimõttel. See on mõeldud abivahendina õpikute ja kursuste juurde.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet