Kasutusjuhendid

 • Kümme aastat e-õppe uudiskirja!

  Kümme aastat e-õppe uudiskirja!

  03. Oktoober 2016
  Ilmunud on värske e-õppe uudiskiri, millega tähistame kümne aasta möödumist esimese uudiskirja väljaandmisest. Seekord pöörame tähelepanu kutseharidusele – kuidas edeneb digipööre kutsehariduses ning milline on koolide senine kogemus.
 •  

  Moodle’i uued võimalused

  03. Oktoober 2016
  Teiste IT-teenuste kõrval pakub HITSA Infosüsteemide Arenduskeskus koolidele ka Moodle’i õpikeskkonna kasutamist. Tegemist on vabavaralise keskkonnaga, mille arendusi teeb rahvusvaheline Moodle’i kogukond.
 • eTwinning Live – loo oma professionaalne võrgustik

  eTwinning Live – loo oma professionaalne võrgustik

  03. Oktoober 2016
  Ajal, mil sotsiaalmeedia ja sotsiaalsed võrgustikud teevad oma võidukäiku, tasub vaadata üle ka võimalused oma ametivõrgustiku kujundamiseks eTwinningus. Uuenenud eTwinning Live pakub selleks mitmeid võimalusi.
 • Märkmepaberivaba töölaud Google Keep’iga!

  Märkmepaberivaba töölaud Google Keep’iga!

  03. Oktoober 2016
  Õppeaasta algus ühes kiireloomuliste tööülesannetega toob endaga kaasa rohkelt märkmepabereid töölaua nurgale, märkmiku vahele ja lõpuks jagub neid sahtlissegi.
 • Kuidas kasutada Decto nutikaid mõõdistusseadmeid õppetöös?

  Kuidas kasutada Decto nutikaid mõõdistusseadmeid õppetöös?

  20. September 2016
  Decto meeskonna arendatud ja Eestis toodetud nutikate sensorite eesmärgiks on aidata inimestel hinnata tõhusamalt keskkonna- ja elukvaliteeti. Keskkonnateadlikkust arendav, meelelahutuslik ja informatiivne Decto tarkvara ning riistvara kooslus võimaldab kasutada nutitelefone ka õppetöös.
 • Kuidas toetada noort teel unistuste töökohani?

  Kuidas toetada noort teel unistuste töökohani?

  26. August 2016
  Iga lapsevanem leiab end ühel hetkel mõtlemast, milline eriala oleks tema lapsele parim ja kuidas teda õigele teele suunata. Seepärast tõime välja 7 sammu, kuidas saaks lapsevanem toetada oma võsukese arengut ja millele tähelepanu pöörata, kui läheb tulevikuotsuste tegemiseks.
 • Valminud on uus infoportaal "Haridus ja sugu"

  Valminud on uus infoportaal "Haridus ja sugu"

  30. Juuni 2016
  Valminud on infoportaal "Haridus ja sugu", kuhu on koondatud materjalid, mis toetavad sooaspekti arvestamist nii õpetajahariduses, täiendkoolituses kui eri taseme haridusasutuste õppe- ja kasvatustöös.
  Arhiveeritud.
 •  

  Juhendmaterjal "HEV-õppuritele kutseeksamite korraldamine ja kohendamine"

  06. Juuni 2016
  SA Innoves on valmis saanud juhendmaterjal „Hariduslike erivajadustega õppuritele kutseeksamite korraldamine ja kohendamine“. Materjali leiab Innove kodulehelt.
  Arhiveeritud.
 • Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga

  Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga

  01. Juuni 2016
  Juunis algab kõrgkoolides sisseastumisperiood, mida sel aastal viiakse läbi uuendatud sisseastumise infosüsteemi (SAIS) abil. Uut SAIS-i rakendab 19 Eesti haridusasutust ning selle kaudu esitatakse igal aastal ligikaudu 50 000 avaldust.
  Arhiveeritud.
 • HITSA venekeelne veebiseminar "Digitaalne tagasiside ja viktoriinid: Triventy ja Mentimeter"

  HITSA venekeelne veebiseminar "Digitaalne tagasiside ja viktoriinid: Triventy ja Mentimeter"

  13. Mai 2016
  Teisipäeval, 17. mail algusega kell 15.30 toimub venekeelne veebiseminar „Digitaalne tagasiside ja viktoriinid: Triventy ja Mentimeter“ (HITSA вебинар на русском языке, на котором познакомят со средами Triventy и Mentimeter“).
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet