Kasutusjuhendid

 • Aasta võõrkeelealaseks teoks valiti lastele mängulist keeleõpet pakkuvad kursused

  Aasta võõrkeelealaseks teoks valiti lastele mängulist keeleõpet pakkuvad kursused

  24. November 2017
  Täna kuulutati Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu sügiskonverentsil välja aasta parim võõrkeelealane tegu. Tiitli pälvisid koolitusagentuuri Game Club mängulist keeleõpet pakkuvad kursused JUKU ja BARANKA.
 • Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

  Selgunud on ProgeTiigri seadmete taotlusvooru tulemused

  20. Aprill 2017
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.
 • Soovitused IT-teenuste korraldamiseks üldhariduskoolides

  Soovitused IT-teenuste korraldamiseks üldhariduskoolides

  07. Aprill 2017
  Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programmi raames on valminud kogumik soovitustega IT-teenuste korraldamiseks haridusasutustes.
 • Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  Kas sinus on peidus ProgeTiigrit?

  13. Märts 2017
  Eelmise aasta lõpus avalikustas HITSA ProgeTiigri kogumiku 52 erineva veebipõhise vahendi ja keskkonnaga, mida koolides üle Eesti on kasutusele võetud. Tutvume lähemalt, miks kogumik loodi ja kuidas seda enda ning oma õpilaste heaks parimal moel tööle panna.
 • Strawbees ja Quirkbot tasuta koolitus robootikaõpetajatele

  Strawbees ja Quirkbot tasuta koolitus robootikaõpetajatele

  08. Märts 2017
  HITSA ja Rekato kutsuvad robootikaõpetajaid 14. märtsil kell 14.00 HITSA Nutiklassis toimuvasse praktilisse töötuppa, kus tutvustatakse uut haridusrobotit Quirkbot ning prototüüpimise vahendit Strawbees.
 • Strava kasutusvõimalusi kehalises kasvatuses

  Strava kasutusvõimalusi kehalises kasvatuses

  19. Detsember 2016
  Elektroonilise treeningpäeviku Strava kasutusvõimalusi tutvustab Keila Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Raul Rändla. Kehalise kasvatuse saab edukalt lõimida arvutiõpetusega.
 • Nädala äpp: Lensoo create

  Nädala äpp: Lensoo create

  12. Detsember 2016
  Lensoo Create on valge tahvli rakendus, mis toimib nii iPadis kui ka Android seadmes. Rakenduse Lensoo abil saab luua kuni viieteistminutilise videoesitluse koos heliga.
 • Õpiveeb - iga õpetaja abiline!

  Õpiveeb - iga õpetaja abiline!

  07. Detsember 2016
  Algatus „Nutitund igasse kooli!“ uuris lähemalt, mida kujutab endast Tebo Õpiveeb. Nutitunni projekti detsembrikuine toetaja Õpiveeb loosib ühele koolile välja ligipääsu õppekeskkonnale kuni kevadeni, õpetajatele korraldatakse ka koolitus.
 •  

  Ilmus Keskkonnahariduslik ajakiri Kägu

  18. November 2016
  Hiljuti sai kaante vahele Eesti Loodusainete Õpetajate Liidu ajakirja "Kägu" 23. number, mis annab õpetajatele võimaluse heade kogemuste vahetamiseks keskkonnahariduse alal.
 • eTwinningu aastakonverentsil räägiti digitaalsete kodanike kasvatamisest

  eTwinningu aastakonverentsil räägiti digitaalsete kodanike kasvatamisest

  17. November 2016
  Juba 11. korda toimunud eTwinningu aastakonverents tõi oktoobri lõpus Ateenasse kokku üle pooletuhande õpetaja Euroopast ja mujaltki. Eestist osales konverentsil kaheksa õpetajat, kes annavad ülevaate konverentsi töötubades kuuldust-nähtust.
Haridus- ja Noorteamet