Täna kuulutati Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu sügiskonverentsil välja aasta parim võõrkeelealane tegu. Tiitli pälvisid koolitusagentuuri Game Club mängulist keeleõpet pakkuvad kursused JUKU ja BARANKA.
Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvooru laekus 400 taotlust lasteaedadest ja üldhariduskoolidest üle Eesti. Toetust saab 58 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 250 000 eurot.
Eelmise aasta lõpus avalikustas HITSA ProgeTiigri kogumiku 52 erineva veebipõhise vahendi ja keskkonnaga, mida koolides üle Eesti on kasutusele võetud. Tutvume lähemalt, miks kogumik loodi ja kuidas seda enda ning oma õpilaste heaks parimal moel tööle panna.
HITSA ja Rekato kutsuvad robootikaõpetajaid 14. märtsil kell 14.00 HITSA Nutiklassis toimuvasse praktilisse töötuppa, kus tutvustatakse uut haridusrobotit Quirkbot ning prototüüpimise vahendit Strawbees.
Elektroonilise treeningpäeviku Strava kasutusvõimalusi tutvustab Keila Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Raul Rändla. Kehalise kasvatuse saab edukalt lõimida arvutiõpetusega.
Lensoo Create on valge tahvli rakendus, mis toimib nii iPadis kui ka Android seadmes. Rakenduse Lensoo abil saab luua kuni viieteistminutilise videoesitluse koos heliga.
Algatus „Nutitund igasse kooli!“ uuris lähemalt, mida kujutab endast Tebo Õpiveeb. Nutitunni projekti detsembrikuine toetaja Õpiveeb loosib ühele koolile välja ligipääsu õppekeskkonnale kuni kevadeni, õpetajatele korraldatakse ka koolitus.
Hiljuti sai kaante vahele Eesti Loodusainete Õpetajate Liidu ajakirja "Kägu" 23. number, mis annab õpetajatele võimaluse heade kogemuste vahetamiseks keskkonnahariduse alal.
Juba 11. korda toimunud eTwinningu aastakonverents tõi oktoobri lõpus Ateenasse kokku üle pooletuhande õpetaja Euroopast ja mujaltki. Eestist osales konverentsil kaheksa õpetajat, kes annavad ülevaate konverentsi töötubades kuuldust-nähtust.