Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 •  

  E-õppe programmi BeSt mõjud partnerkõrgkoolides

  23. November 2015
  Aastatel 2008–2013 viidi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) koordineerimisel ellu kõrghariduse e-õppe programm BeSt, mille eesmärk oli e-õppe vahendite ja võimaluste kasutamise ning pideva edasiarendamise toel tõsta programmi kaasatud kõrgkoolides taseme- ja täiendusõppe kvaliteeti.
  Arhiveeritud.
 • Õppematerjalide olümpiavõitja Airi Aavik

  Õppematerjalide olümpiavõitja Airi Aavik

  23. November 2015
  HITSA digitaalsete õppematerjalide konkursi „Täna samm, homme teine“ võitis Virtsu Kooli direktor ja eesti keele õpetaja Airi Aavik tööga „Funktsionaalstiilidest praktiliselt“.
  Arhiveeritud.
 • Haridustehnoloog tõukab tagant ja aitab järele

  Haridustehnoloog tõukab tagant ja aitab järele

  23. November 2015
  Digiajastu jõudmine kõikide haridustasemete õpetajate ja õppijateni on üks põnev paratamatus, edasiviiv jõud. Haridustehnoloogide osa selles on hindamatu. Võtame seekord uudiskirjas luubi alla kutsekoolide õppekavarühmadepõhised haridustehnoloogid ning alushariduse haridustehnoloogid.
  Arhiveeritud.
 • Digiturvalisus on elustiil

  Digiturvalisus on elustiil

  23. November 2015
  Sügisel toimus Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud digiõppe päev, mis sel aastal oli pühendatud digiturvalisuse teemale ning kandis pealkirja „Miks Google küsib minu telefoninumbrit?“. Veebiseminar kujunes üle ootuste menukaks, vaatajaid oli enam kui 4000.
  Arhiveeritud.
 • Robootika sobib ka HEV-lapsele

  Robootika sobib ka HEV-lapsele

  23. November 2015
  Robootikaõpe sobib teadlastele ja tudengitele, robotifännidele ja muidu huvilistele, lasteaialastele ja keskkooliõpilastele. Ja sobib ka HEV-õpilastele, isegi siis, kui tegu on raske ja sügava vaimu- ning liitpuudega lastega.
  Arhiveeritud.
 • Keskendume kõige olulisemale – õpetamisele

  Keskendume kõige olulisemale – õpetamisele

  23. November 2015
  Väljaspool haridussektorit räägitakse palju õpetajate rohketest puhkepäevadest ja vabast ajast. Märksa vähem pakub kõneainet aeg, mille õpetaja panustab oma töösse väljaspool ainetunde: aruandlusele, tundide ettevalmistamisele, koduste tööde parandamisele jne.
  Arhiveeritud.
 • Ülevaade interaktiivsetest tahvlitest õppetöös

  Ülevaade interaktiivsetest tahvlitest õppetöös

  23. November 2015
  Tahvel on juba pikka aega olnud meie klassiruumides kesksel kohal. Muutunud on vaid tahvli värv ja välimus, kuid funktsioon on olnud sama – edastada õpilastele informatsiooni visuaalselt. 1990. aastatel ilmusid klassiruumidesse uut tüüpi tahvlid – interaktiivsed tahvlid.
  Arhiveeritud.
 • Saagem tuttavaks – ProgeTiigri võrgustik ja selle eestvedajad!

  Saagem tuttavaks – ProgeTiigri võrgustik ja selle eestvedajad!

  23. November 2015
  Kevadel käivitas HITSA uue võrgustiku, et tugevdada ProgeTiigri programmilisi tegevusi maakondlikul tasandil ning kohaliku initsiatiivi kaudu kaasata uusi haridusasutusi. Palusime ProgeTiigri võrgustiku maakondlikele eesvedajatele end lühidalt tutvustada.
  Arhiveeritud.
 • Alushariduse haridustehnoloogide võrgustik

  Alushariduse haridustehnoloogide võrgustik

  23. November 2015
  Rääkides laste alusharidusest, ei saa mööda minna digiajastust. Varakevadel välja käidud mõte kutsuda kokku lasteaedade haridustehnoloogid ja nende ülesandeid täitvad õpetajad on nüüd reaalselt teostumas – võrgustiku esimene kohtumine saab HITSA toetusel teoks novembrikuus.
  Arhiveeritud.
 • Koostöös peitub jõud

  Koostöös peitub jõud

  23. November 2015
  Suured asjad sünnivad alati koostöös ja meeskonnas. Väga keeruline on läbilööki üksi saavutada. Isegi individuaalalade sportlase selja taga on meeskond, kes annab eduka soorituse tarvis oma panuse, kirjutab HITSA juhatuse liige Ene Koitla avaartiklis.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet