Uudiskiri

E-õppe uudiskirja veebikodust leiab digiõppega seotud uudiseid, artikleid ja viiteid Eestist ning mujalt maailmast. Uudiskiri annab hea ülevaate valdkonna suundumustest ning jagab parimaid praktikaid ja häid ideid, mida oma kooliski kasutada.

Uudiskiri kolib täielikult veebi

Käesolevast aastast e-õppe uudiskiri enam paberkandjal ei ilmu, digivaldkonna uudiseid, uusi trende ning parimaid praktikaid kajastame edaspidi Koolielu haridusportaalis.

Loe edasi...

 • Digimuutus saab alguse digijuhist

  Digimuutus saab alguse digijuhist

  07. September 2015
  HITSA täienduskoolitusprogramm „Digiajastu haridusjuht“ pakub tuge ja teadmisi, kuidas juhtida õppimist ja õpetamist digiajastul ning kuidas luua kaasaja nõudmisi arvestav õpikeskkond. Anname ülevaate koolitusprogrammist ning uurime, milliseid projekte on programmis osalenud koolid teinud.
  Arhiveeritud.
 • Vaegkuuljate ja kurtide õpetamist abistab uus õpiobjekt

  Vaegkuuljate ja kurtide õpetamist abistab uus õpiobjekt

  07. September 2015
  Eestis elab hinnanguliselt kuni 200 000 vaegkuuljat ning 1400–1600 viipekeelset kurti. Viljandi Kutseõppekeskuse haridustehnoloog Katriin Orason tutvustab värskelt valminud õpiobjekti, mis toetab vaegkuuljate ja kurtide õpetamist.
  Arhiveeritud.
 • Osale e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoorus!

  Osale e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoorus!

  07. September 2015
  12. oktoobril avatakse taas e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor. Seekordne voor on juba üheksas, möödunud taotlusvoorudes on e-kursuse kvaliteedimärgiga tunnustatud kokku 198 e-kursust.
  Arhiveeritud.
 • Pärnu viib koolid digipöördesse

  Pärnu viib koolid digipöördesse

  07. September 2015
  Pärnu linnavalitsus kuulutas sel kevadel välja üldhariduskoolide koostööprojekti "Pärnu linna digipööre", mille eesmärk on nutiseadmete igapäevane tark ning süsteemne integreerimine õppeprotsessi, õpilaste ja õpetajate digipädevuste ning digitaalse kirjaoskuse suurendamine ning koostöö arendamine.
  Arhiveeritud.
 • Gümnasistid saavad valikaineid õppida ka teistes koolides

  Gümnasistid saavad valikaineid õppida ka teistes koolides

  07. September 2015
  Kolm Tallinna kooli võimaldavad oma õpilastel võtta valikaineid teistest koolidest. Koostöös eKooliga on koolidevaheliste kursuste haldamiseks välja arendatud infosüsteem.
  Arhiveeritud.
 • Lahedad lapsed lahedal konkursil

  Lahedad lapsed lahedal konkursil

  07. September 2015
  Lasteaias saab ümbritsevat elu tundma õppida nii, et avastamisrõõmu jagub lastele kui ka õpetajale. Tuule lasteaia Tuulelipu rühma lapsed ja õpetaja Anu Peri võtsid ette avastustee, kuidas siduda loovus info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga. Ühise retke tulemusena osaleti HITSA õpilaskonkurssidel.
  Arhiveeritud.
 • MakeyMakey – puuviljadega muusikat looma

  MakeyMakey – puuviljadega muusikat looma

  07. September 2015
  Kas teadsite, et banaanide ja õunte abil on võimalik erinevaid muusikainstrumente mängida? Tallinna Luha Lasteaia õpetaja Kärt Kase tutvustab uudset "puuviljapilli" Makey Makey, mida ta aastajagu oma lastega katsetanud on.
  Arhiveeritud.
 • Kõige tähtsam on armastus laste vastu

  Kõige tähtsam on armastus laste vastu

  07. September 2015
  Lasteaiaõpetaja Eve Saare on Aruküla patrioot ja talle meeldib juhiabi töö. Nii ongi ta Aruküla lasteaias Rukkilill õpetaja ja Pirita Kose lasteaias õppealajuhataja. Ametist sõltumata on kõige tähtsam ikkagi töö lastega.
  Arhiveeritud.
 • Infotehnoloogia aitab õpetajal ja lapsevanemal koostööd teha

  Infotehnoloogia aitab õpetajal ja lapsevanemal koostööd teha

  07. September 2015
  Oma igapäevaelu paremaks korraldamiseks on asendamatu infotehnoloogiliste vahendite kasutamise oskus. Miks on oluline digivahendeid ka kooli ja kodu omavaheliseks suhtluseks kasutada, sellest kirjutab TLÜ lektor Elyna Nevski.
  Arhiveeritud.
 • Muutused hariduses meelitavad ja hirmutavad

  Muutused hariduses meelitavad ja hirmutavad

  07. September 2015
  Austraalia Newcastle’i ülikooli professor Elizabeth Burd rääkis HITSA rahvusvahelisel hariduskonverentsil ümberpööratud klassiruumi meetodi kasutamisest ja muutustest õppeprotsessis. Uurisime Elizabeth Burdilt, mil moel see õppimist tõhustab.
  Arhiveeritud.