Möödunud nädalal suhtles Haridus- ja Teadusministeerium enam kui 530 haridusasutusega, et arutada, kuidas on COVID-19 mõjutanud õppeasutuste tööd, saada ülevaade koolides kasutusele võetud ennetusmeetmetest ja uurida, millist toetust ning teavet ministeeriumist oodatakse.
Ehkki kevadise distantsõppe ajal oli õpetajate töökoormus väga suur, tuli vahel ka tõdeda: kiiresti on vaja uusi digiteadmisi, kus saaks õppida? Õnneks toimus kevadel – ja toimub ka nüüd, sügisel – veebipõhine koolitusprogramm Digivõti.
Tervise Arengu Instituut (TAI) viib juba kuuendat aastat läbi tõenduspõhist vanemlusprogrammi „Imelised aastad“, mille eesmärk on aidata lapsevanematel ennetada ja toime tulla laste kasvatamise väljakutsetega.
Haridus- ja Noorteamet (Harno) koostöös ülikoolide ja õpetajatega on koostanud digipädevusmudelid, mis teevad õpetajatel nii enda kui ka õpilaste digipädevuse hindamise lihtsamaks.
8. septembril oli rahvusvahelise kirjaoskuse päev. Eesti Lugemisühing esitab järeldusi õpetajate ankeedivastustest, mis on kirjaoskus distantsõppe kontekstis ja kuidas see muutus.
Ootame 7-19-aastasi õpilasi osalema võistlusel “Valede jaht”, et õppida paremini internetivalesid avastama. Kõigi võistlustöö esitanud noorte vahel loositakse välja auhindu ning parimate tööde põhjal valmib õppematerjal. Võistlus kestab 20. oktoobrini.
Lastele ja noortele mõeldud projekt Meet and Code pakub toetusi veebiürituste ja töötoa korraldamiseks. Mittetulundusühingud saavad taotlusi esitada kuni 10. septembrini.
Koroonaviirusest tingitud olukorras on paljud koolid teinud õppimise metoodikasse muudatusi, kuid selge on see, et igal hetkel peavad olema kõik valmis naasma täielikule koduõppele.
Alanud on registreerumine algajate kübekaitse talentide võistlusele KüberPähkli KüberPuuring. Võistlus toimub 7.-12. klassi õpilastele ja kutsekoolide õpilastele. Eelvooru saab kool registreeruda kuni 28. septembrini.
Põhikooli digiõpikute programm oli kevadisel distantsõppe perioodil paljude koolide jaoks asendamatu, võimaldades tasuta ligipääsu suurele hulgale nii Opiqu kui ka Foxcademy platvormidel asuvale õppevarale.