Digipööre

 • Koolid ja lasteaiad saavad ligi 300 000 eurot toetust tehnoloogiaseadmete ostuks

  Koolid ja lasteaiad saavad ligi 300 000 eurot toetust tehnoloogiaseadmete ostuks

  15. Märts 2019
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus avab 2019. aasta ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru. Taotluste esitamise tähtaeg on 23. aprill.
 • Emakeelepäeva avalik loeng "Kuidas mõjutab digitehnoloogia areng eesti keele kasutust?"

  Emakeelepäeva avalik loeng "Kuidas mõjutab digitehnoloogia areng eesti keele kasutust?"

  14. Märts 2019
  Tartu Ülikoolis tavaks saanud emakeelepäeva avaliku loengu pidas tänavu eesti keele dotsent Liina Lindström. Loengust tegi uttv.ee ka otseülekande ja salvestuse. Salvestus on järelvaadatav ülikooli kodulehelt.
 • Küberkaitse suvekool toetab rahvusvahelist koostööd

  Küberkaitse suvekool toetab rahvusvahelist koostööd

  14. Märts 2019
  Eestis tulevad sel suvel küberkaitse suvekooli kokku doktorandid ja noored spetsialistid üle maailma, et 1.-5. juulini Jõgevamaal saada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi teemal “Plokiahelad: rakendused ja turvalisus”.
 • Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  Kõrghariduse IT Akadeemia edulugu stardib ka kutsehariduses

  11. Märts 2019
  Tänavu sügisest käivitub Haridus- ja Teadusministeeriumi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide ja IT-ettevõtete koostöös IT Akadeemia pilootprojekt kutsehariduses. Noorted saavad tipptasemel õpet tarkvaraarendaja ja IT-süsteemide spetsialisti erialal.
 • Koolidesse tehno-restart!

  Koolidesse tehno-restart!

  07. Märts 2019
  Heli Aru-Chabilan vastas Äripäeva küsimusele, miks tehnoloogiauuendused Eesti koolidesse kiiremini ei jõua. "Ma arvan, et Eesti õpetaja tehnoloogia kasutusoskuse teel on kõige suurem takistus mõtteviis. Liiga palju kardetakse eksida," sõnas Aru-Chabilan.
 • Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  Tartu Ülikool kingib rahvusülikooli 100. sünniaastal Eestile 100 loengut

  06. Märts 2019
  Rahvusülikooli 100. sünnipäeva puhul peavad Tartu Ülikooli teadlased, õppejõud ja kraadiõppurid 2019. aasta jooksul Eesti koolides sada loengut. Loengusarja eesmärk on pakkuda õpilastele võimalust saada osa Tartu Ülikooli teadus- ja õppetööst.
 • Kuidas koolis demokraatiast rääkida?

  Kuidas koolis demokraatiast rääkida?

  05. Märts 2019
  28. märtsil kell 19 toimub eTwinningu veebiseminar „Kuidas koolis demokraatiast rääkida?“. Veebiseminari juhib Kuressaare Gümnaasiumi ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Madli-Maria Naulainen.
 • Üleriigilise meemikonkursi “Rõõmud või mured digimaailmas” tulemused on selgunud

  Üleriigilise meemikonkursi “Rõõmud või mured digimaailmas” tulemused on selgunud

  01. Märts 2019
  Meemikonkursi “Rõõmud või mured digimaailmas” korraldasid projekt "Targalt internetis", Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Kaitseministeerium, Pärnu Rääma Põhikool, Pelgulinna Gümnaasium, Eesti Informaatikaõpetajate Selts ja Kunstihariduse Ühing. Tulemused nüüd teada!
 • Järgmised 17 koolimeeskonda alustasid DigiKiirendi programmi

  Järgmised 17 koolimeeskonda alustasid DigiKiirendi programmi

  27. Veebruar 2019
  26. veebruaril alustasid järjekordsed kuus koolimeeskonda HITSA DigiKiirendi programmis oma digioskuste lihvimist. Sõmeru Põhikoolis toimunud avaüritus tõi üheks inspireerivaks päevaks kokku kõik Lääne-Virumaa digikiirendajad.
 • Heli Aru-Chabilan. Õppimine koolis aastal 2035

  Heli Aru-Chabilan. Õppimine koolis aastal 2035

  25. Veebruar 2019
  23 aastat tagasi sai alguse Tiigrihüppe programm. Algatusest, mille eesmärk oli toimetada koolidesse arvutid ja ühendada koolid internetiga, on tänaseks kasvanud välja midagi sootuks enamat. Sellest tekkis eestlaste usk endasse kui rahvasse, kes julgeb käia uutel radadel, luua uusi lahendusi.