Perekonnad üle Pärnumaa tulid ühel õhtul virtuaalselt kokku, et osaleda Pärnu Rääma Põhikooli korraldataval virtuaalsel üritusel „Ettevõtlikud nutimunad 2020“.
Koostöös Tartu koolidega digitaliseeris Innove gümnaasiumitesse sisseastumiskatsete läbiviimiseks testid, mille võtsid kasutusele kokku 20 gümnaasiumi üle Eesti. 18. mail tegi e-sisseastumistesti gümnaasiumisse ligi 3000 õpilast.
HITSA tutvustab rahvusvahelisel e-valitsemise konverentsil Eesti e-õppe valdkonda. E-riigi akadeemia korraldatav konverents kannab nime “Giant leaps start with small steps” ja toimub 18.–21. mail veebikeskkonnas egovconference.ee.
Et saada teada, kuidas digipööre mõjutab haridust ja kuidas oleks kõige tulemuslikum infotehnoloogia abil õppida, alustasid Tartu Ülikooli haridusteadlased kolmeaastast uuringut „Digiefekt“.
Sihtasutus Archimedes kutsub osalema keeleõppe tunnuskirja konkursil „Aasta võõrkeelealane tegu 2020″. Kandideerima on oodatud keeleõppeprojektid, -materjalid, -vahendid, -festivalid jm, mis on olnud tulemuslikud, uuenduslikud ja innustanud õppima võõrkeeli.
HITSA IT Akadeemia programmi raames toetatakse nelja kõrgkooli IKT valdkonna õppe edendamist 512 000 euroga. Toetust saanud projektid hõlmavad valdkondi merendusest ja psühholoogiast noorsootöö ja kvantarvutuste kursuseni.
Euroopa päeval, 9. mail, tähistame ka eTwinningu päeva. Nii tõstame esile üle-euroopalist veebipõhist koolide ja lasetaedade koostööd: kaks, kolm, kasvõi viiskümmend projektipartnerit suhtlevad klassiruumist lahkumata, abiks on veebipõhised töövahendid ja eTwinningu platvorm.
Koroonaviirusest tingitud eriolukord on kestnud juba mõnda aega ja kuigi hiljuti pidasid lapsed koolivaheaega, tuleb koduõppel edukalt mööda saata ka selle kooliaasta viimane õppetsükkel.
Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikooli raamatukogu kutsuvad üles esitama ettepanekuid, milliseid Eesti autorite kirjutatud ja koostatud raamatuid võiks esmajärjekorras digiteerida.