MTÜ Eesti 2.0 esitleb täna Tallinna Reaalkoolis suhtlus- ja õppekeskkonna platvormi, mis võimaldab tehnoloogiast huvitatud õpilastel vaadata ja jagada tootearenduse-teemalisi videoid ja õppimiseks kasulikke internetiallikaid, küsida nõu juhendajatelt, arutleda tehnoloogiaprojektide teostuse üle.
Laupäeval, 28. aprillil on Eesti Filmimuuseumis koomiksipäev. Toimuvad nii eesti- kui venekeelsed töötoad, kuhu on oodatud 9 –13aastased lapsed ja noored.
Eelmisel nädalal lõppes Teaduskeskuses AHHAA tasuta muusikateemaline teadusnädal, kus külastajaid ootasid muusika- ja akustikateemalised töötoad ja teadusteatri etendused ning interaktiivne teadustelk.
Tänavusel teaduse populariseerimise projektikonkursil sai toetust 30 projekti kogusummas 150 000 eurot. Konkursile laekus 121 taotlust kogusummas 906 517 eurot. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.
Fotokonkursile „Metsik linn“ oodatakse kuni 27. maini fotosid, mis kajastavad nii looduse ilu kui ka valupunkte linnakeskkonnas. Konkurss kuulub Tartu Ülikooli loodusmuuseumi korraldatava loodusfestivali programmi.
17. aprillil 2018 toimub Tallinna Südalinna Koolis ülelinnaline Tallinna nutikuu robootikapäev, mis pakub tegevust nii õpilastele kui ka täiskasvanutele. Avatakse virtuaalreaalsuse stuudio, korraldatakse nutiviktoriin ja tutvustatakse uusi õpperoboteid.
Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba seitsmeteistkümnendat korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Erinevas vanuses õpilased saavad oma teadmised loodusest proovile panna kuni 9. maini.
Kuigi 10. klassi kunstikursus keskendub vanimate kõrgkultuuridega tutvumisele, on õpilastega kaasaegse kunsti vaatamine koolielu argipäevale hea vaheldus. Kumu muuseumitund on suurepärane võimalus kogeda alati midagi uut ja huvitavat.
29. märtsil avati Lilleküla Gümnaasiumis Tallinna Haridusameti juhitava projekti #EduInnoLab raames mehhatroonika-robootika labor, mis on Baltimaade esimene Makeblock MakerSpace stuudio. Labori loomisel oli suur osa õpilastel endil.