Loov õppur, loov õpetaja

 • Loodusfestival inspireerib linnas loodust väärtustama

  Loodusfestival inspireerib linnas loodust väärtustama

  05. Juuni 2017
  7.-10. juunini toimub Tartu loodusfestival, mis väärtustab linna kui loodussõbralikku elukeskkonda. Nelja päeva jooksul toimuvad üle linna loodusretked, õpitoad ja kohtumisõhtud.
 • IKT-vahendite loov kasutamine lasteaias

  IKT-vahendite loov kasutamine lasteaias

  02. Juuni 2017
  4.-7. mail toimus Oslos eTwinningu seminar lasteaiaõpetajatele. Seminari teemaks oli infotehnoloogia loov kasutamine lasteaia õppetegevustes. Seminaril osales lasteaiaõpetajaid Maltalt, Rootsist, Inglismaalt, Taanist ja Norrast. Eestist osalesid Leila Lehtmets, Veera Osis ja Anneli Mõtsmees.
 • Väikeste professorite päev

  Väikeste professorite päev

  05. Juuni 2017
  26. mail toimus Antsla Gümnaasiumis iga-aastane väikeste professorite päev. Iga laps on omaette väike uudishimulik professor ja seega otsustati, et osa võtavad kõik 1.-3. klassi lapsed.
 • Droonid - uued innovaatilised võimalused koolidele

  Droonid - uued innovaatilised võimalused koolidele

  02. Juuni 2017
  „Nutitund igasse kooli“ projekti vedaja Birgy Lorenz vestles Glen Pilvrega droon.ee-st, et kuulda lähemalt sellest, kuidas droone ka õppetöös kasutada võiks ning millised seadmed oleks selleks kõige sobilikumad.
 •  

  Küberolümpia seminar keskendub küberturvalisusele

  31. Mai 2017
  15. juulil kell 10:00 on kõik huvilised oodatud osa saama Küberolümpia seminarist. Seminar on eesti keeles, tasuta ja toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis. Ootame osalema gümnaasiumiõpilasi, õpetajaid-lektoreid, IT spetsialiste, ettevõtete juhte jt.
 • Martna Põhikool võõrustas programmeerimishuvilisi Soomest, Poolast ja Hispaaniast

  Martna Põhikool võõrustas programmeerimishuvilisi Soomest, Poolast ja Hispaaniast

  26. Mai 2017
  Martna Põhikool osaleb rahvusvahelises Erasmus+ projektis "Programme your future" – „Programmeeri oma tulevikku“. Kaks aastat kestev projekt on toonud elevust õppetöösse. Leitud on uusi sõpru-programmeerimishuvilisi Poolast, Soomest, Hispaaniast.
 • Uuendatud on rahvusvahelist digipädevuse raamistikku DigComp

  Uuendatud on rahvusvahelist digipädevuse raamistikku DigComp

  24. Mai 2017
  Euroopa Komisjon on uuendanud DigComp raamistikku - DigComp 2.1 raportisse on lisatud digipädevuse osaoskuste tasemeid ning näited nende kohta. DigComp on kodanike digipädevuste arendamiseks loodud raamistik, mis selgitab lahti digipädevuse mõiste ja pakub tööriistu digioskuste arendamiseks.
 •  

  Estonian Business School otsib koos noortega ettevõtlikkuse DNA-d

  23. Mai 2017
  Estonian Business School alustas kampaaniat “Ettevõtlikkuse DNA otsingul”, mille eesmärk on koos noortega jõuda arusaamani, kuidas tänased gümnasistid mõistavad ettevõtlust ja ettevõtlikkust ning kuidas see mõistmine on muutunud.
 • Algas konkurss “Aasta võõrkeelealane tegu 2017″

  Algas konkurss “Aasta võõrkeelealane tegu 2017″

  22. Mai 2017
  Sihtasutus Archimedes kutsub osalema Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleõppe tunnuskirja konkursil “Aasta võõrkeelealane tegu 2017″. Kandideerima on oodatud keeleõppeprojektid, -materjalid, -vahendid, keelefestivalid jm, mis on innustanud õppima võõrkeeli.
 •  

  Isetegijate laadal saab näha Eesti esimest robotite lahingut

  19. Mai 2017
  20. mail toimub Teaduskeskuses AHHAA isetegijate laat Tartu Mini Maker Faire, mille raames saab Eestis esmakordselt elada kaasa lahingurobotite võitlusele ehk Robolahingule.