Loov õppur, loov õpetaja

 • Augustis toimub eTwinningu suvekool edasijõudnutele

  Augustis toimub eTwinningu suvekool edasijõudnutele

  14. Juuni 2017
  21. ja 22. augustil 2017 toimub Pärnus Estonia Resort Hotel & Spa konverentsikeskuses eTwinningu suvekool, kuhu oodatakse kõiki õpetajaid, kes on 2016/2017 õppeaastal osalenud eTwinningu projektitöös.
 • Sirje Kautsaar rajab sel suvel uut kooli

  Sirje Kautsaar rajab sel suvel uut kooli

  13. Juuni 2017
  Rapla riigigümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar on veendunud, et kool peab olema organisatsioon, kus toimub õppimine igal tasandil, kus õpib iga inimene, ja see peab olema inimlik ning harmooniline. Seda peab ta uue kooli loomisel meeles igal sammul.
 • Selgunud on tänavused parimad eTwinningu projektid

  Selgunud on tänavused parimad eTwinningu projektid

  09. Juuni 2017
  Selgunud on 2016/17. õppeaasta eTwinningu projektivõistluse parimad tööd. Esikoha vääriliseks nimetati Võru Kreutzwaldi Kooli projekt, mis paneb noori mõtlema nutitelefoni kasulikkusest ja kahjulikkusest.
 • Ükskord tuleb auhind niikuinii!

  Ükskord tuleb auhind niikuinii!

  09. Juuni 2017
  9. juunil tunnustati tänavusi eTwinningu parimaid projekte Eestis. Rääkisime eTwinningu eksperdi, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi haridustehnoloogi Meeri Sillaga rahvusvahelise koostööprogrammi eTwinningu projektidest ning populaarusest meie koolides.
 • Võrumaal toimub esimene hackathon põhikooli noortele

  Võrumaal toimub esimene hackathon põhikooli noortele

  08. Juuni 2017
  Täna ja homme leiab Võrumaal Rõuge Põhikoolis aset juunior hackathon “Nutikad ideed Eesti koolile EV100!”, kus 4.-8. klasside noored murravad pead selle üle, kuidas Eesti kooli paremaks muuta.
 • Programmis Noored Kooli osalenud õpetajad avavad näituse oma õpetajatööst

  Programmis Noored Kooli osalenud õpetajad avavad näituse oma õpetajatööst

  07. Juuni 2017
  Neljapäeval, 8. juunil avavad programmis Noored Kooli osalenud õpetajad Tallinnas Ülemiste linnakus näituse “Mille üle oled sina uhke?”. Õpetajad kasutavad erinevaid meediume, et uurida ja esitleda muutusi, mida nad nägid töö ajal iseendas ja õpilastes.
 • Loodusfestival inspireerib linnas loodust väärtustama

  Loodusfestival inspireerib linnas loodust väärtustama

  05. Juuni 2017
  7.-10. juunini toimub Tartu loodusfestival, mis väärtustab linna kui loodussõbralikku elukeskkonda. Nelja päeva jooksul toimuvad üle linna loodusretked, õpitoad ja kohtumisõhtud.
 • IKT-vahendite loov kasutamine lasteaias

  IKT-vahendite loov kasutamine lasteaias

  02. Juuni 2017
  4.-7. mail toimus Oslos eTwinningu seminar lasteaiaõpetajatele. Seminari teemaks oli infotehnoloogia loov kasutamine lasteaia õppetegevustes. Seminaril osales lasteaiaõpetajaid Maltalt, Rootsist, Inglismaalt, Taanist ja Norrast. Eestist osalesid Leila Lehtmets, Veera Osis ja Anneli Mõtsmees.
 • Väikeste professorite päev

  Väikeste professorite päev

  05. Juuni 2017
  26. mail toimus Antsla Gümnaasiumis iga-aastane väikeste professorite päev. Iga laps on omaette väike uudishimulik professor ja seega otsustati, et osa võtavad kõik 1.-3. klassi lapsed.
 • Droonid - uued innovaatilised võimalused koolidele

  Droonid - uued innovaatilised võimalused koolidele

  02. Juuni 2017
  „Nutitund igasse kooli“ projekti vedaja Birgy Lorenz vestles Glen Pilvrega droon.ee-st, et kuulda lähemalt sellest, kuidas droone ka õppetöös kasutada võiks ning millised seadmed oleks selleks kõige sobilikumad.