Loov õppur, loov õpetaja

 •  

  Algklassilaste linnalaager "Sügisesed tähtpäevad"

  28. September 2017
  Kutsume algklassilapsi sügisesel koolivaheajal osa võtma vahvast linnalaagrist, kus jagub põnevaid meisterdusi ja huvitavaid külastusi igaks päevaks.
 • Vikipeedia e-kursus aitab valmis teha uurimustöö

  Vikipeedia e-kursus aitab valmis teha uurimustöö

  28. September 2017
  Vikipeedia e-kursusel mitte ainult ei tehta õppejõudude ja akadeemilise kirjutamise spetsialistide toel valmis tasakaalustatud ja allikakriitilist õpilasuurimust, vaid tuuakse see ka n-ö sahtlist välja avalikku Internetti ning seostatakse tänapäeva tegelike vaidlustega tõepõhja ja faktitruuduse üle.
 • Noore uurija stipendiumikonkurss õpilastele

  Noore uurija stipendiumikonkurss õpilastele

  20. September 2017
  Ootame 8.-11. klassi õpilasi kandideerima noore uurija stipendiumile - tähtaeg 16. oktoober!
 • Parimad väikesed kodu-uurijad selgunud

  Parimad väikesed kodu-uurijad selgunud

  19. September 2017
  VII väikeste kodu-uurijate võistlus 3.-6. klasside õpilastele „Ise tehtud, hästi tehtud“ on ajalooks saanud. 2016/17. õppeaastal osales Paide Ühisgümnaasiumi ja Eesti Lugemisühingu korraldatud konkursil 16 Eestimaa kooli 56 võistlustööga.
 • Õuesõppepäev Tartu Kivilinna Koolis

  Õuesõppepäev Tartu Kivilinna Koolis

  18. September 2017
  Tartu Kivilinna Kooli õpetaja Helis Hani kirjutab sellest, et 13. ja 14. septembril viisid toredad RMK retkejuhid Liina ja Lisete Kivilinna kooli 1.-4. klasside õpilastele läbi õuesõppepäeva "Mets kui elukooslus“. Õppeprogramm toimus Tartu Kivilinna Kooli pargialal kolmes keskuses.
 •  

  Jätkub kohtumissari „Looduse ja teaduse muusika“

  14. September 2017
  Neljapäeval, 12. oktoobril kell 12.00 kohtub noortega Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) kliiniline psühholoog Tiina Kalda.
 • Doktorandid teevad teaduse kolme minutiga selgeks

  Doktorandid teevad teaduse kolme minutiga selgeks

  08. September 2017
  Juba kolmandat aastat kureerib Eesti teaduste akadeemia avalik-õiguslike ülikoolide tudengitele mõeldud konkurssi, milles kutsutakse üles oma erialast teadust kolme minutiga lahti seletama.
 • Õppurite äriideede arenguprogramm TTÜ Mektory STARTERtech alustab taas

  Õppurite äriideede arenguprogramm TTÜ Mektory STARTERtech alustab taas

  05. September 2017
  Programm on mõeldud ülikoolide, rakenduskõrgkoolide, kutsekoolide ja gümnaasiumide õppuritele ning inglisekeelsed loengud ja töötoad hakkavad toimuma igal esmaspäeval kell 17.30–20.00 Mektorys (Raja tn 15, Tallinn).
 • Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  Eesti õpilased noppisid rahvusvaheliselt bioloogiaolümpiaadilt medaleid

  01. August 2017
  Möödunud nädalal Inglismaal toimunud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil teenisid hõbemedali Kaarel Hänni Tallinna reaalkoolist ning pronksid Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist ja Aaro Kristjuhan Hugo Treffneri gümnaasiumist. Meeri Juhanson Hugo Treffneri gümnaasiumist märgiti ära aukirjaga.
 •  

  Prantsuse koor tegutseb rõõmu najal

  25. Juuli 2017
  Tartu Descartes'i Koolis on koorilauljaid alati palju olnud. Selgi aastal osalesid noorte laulu- ja tantsupeol nii laste-, mudilas- kui poistekoor.