Loov õppur, loov õpetaja

 • Tartu Linnaraamatukogus on näitus Tartu kooliväljaannetest

  Tartu Linnaraamatukogus on näitus Tartu kooliväljaannetest

  23. Oktoober 2017
  23. oktoobrist on Tartu Linnaraamatukogus näitus „Nooruse helinad: Tartu kooliväljaanded läbi aja”. Välja on pandud Tartu koolide almanahhe, ajakirju ja ajalehti eelmise sajandi algusest kuni tänapäevani.
 • Looduse tundmise võistluse "Loodus lummab" võitis Tartu Erakool

  Looduse tundmise võistluse "Loodus lummab" võitis Tartu Erakool

  11. Oktoober 2017
  Sellel sügisel toimus juba kuuendat korda Tartu linna 2. klasside õpilastele looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“. Võistlus koosnes kahest osast - veebivoorust ja katsete voorust.
 •  

  Tallinna Filharmoonia toob lavale uue kontsertetenduse noortele

  11. Oktoober 2017
  Tallinna Filharmoonia toob igal aastal lavale ühe uue Eesti oma muusikateose noortele. Sel nädalal saab lavaküpseks noore helilooja Kristo Matsoni ja lastekirjaniku Ilmar Tomuski kogupere kontsertetendus „Trikiga küsimus”.
 • Kumu kutsub kunsti juurde – muuseumitunnid uutel näitustel!

  Kumu kutsub kunsti juurde – muuseumitunnid uutel näitustel!

  02. Oktoober 2017
  Kumu kunstimuuseumis avati sel sügishooajal kolm uut näitust, millega kaasnevad muuseumitunnid kõikidele kooliastmetele. Muuseumitundide eesmärgiks on kunsti kaudu ja käelise tegevuse kaasabil mõtestada ühiskonnas ja lähiajaloos aktuaalseid teemasid ning toetada nende kajastamist koolitundides.
 • Loovustehnikad aitavad välja tupikolukorrast ja teevad õppimise põnevaks

  Loovustehnikad aitavad välja tupikolukorrast ja teevad õppimise põnevaks

  02. Oktoober 2017
  Raamatu „Loovustehnikad. 99 viisi ideede leidmiseks“ autor, Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programmi loovuse koolitaja Elina Kallas kirjutab loovustehnikate rakendamisest õppimisel, õpetamisel, koolitamisel, ettevõtluses, teaduses - sisuliselt igas olukorras.
 •  

  Algklassilaste linnalaager "Sügisesed tähtpäevad"

  28. September 2017
  Kutsume algklassilapsi sügisesel koolivaheajal osa võtma vahvast linnalaagrist, kus jagub põnevaid meisterdusi ja huvitavaid külastusi igaks päevaks.
 • Vikipeedia e-kursus aitab valmis teha uurimustöö

  Vikipeedia e-kursus aitab valmis teha uurimustöö

  28. September 2017
  Vikipeedia e-kursusel mitte ainult ei tehta õppejõudude ja akadeemilise kirjutamise spetsialistide toel valmis tasakaalustatud ja allikakriitilist õpilasuurimust, vaid tuuakse see ka n-ö sahtlist välja avalikku Internetti ning seostatakse tänapäeva tegelike vaidlustega tõepõhja ja faktitruuduse üle.
 • Noore uurija stipendiumikonkurss õpilastele

  Noore uurija stipendiumikonkurss õpilastele

  20. September 2017
  Ootame 8.-11. klassi õpilasi kandideerima noore uurija stipendiumile - tähtaeg 16. oktoober!
 • Parimad väikesed kodu-uurijad selgunud

  Parimad väikesed kodu-uurijad selgunud

  19. September 2017
  VII väikeste kodu-uurijate võistlus 3.-6. klasside õpilastele „Ise tehtud, hästi tehtud“ on ajalooks saanud. 2016/17. õppeaastal osales Paide Ühisgümnaasiumi ja Eesti Lugemisühingu korraldatud konkursil 16 Eestimaa kooli 56 võistlustööga.
 • Õuesõppepäev Tartu Kivilinna Koolis

  Õuesõppepäev Tartu Kivilinna Koolis

  18. September 2017
  Tartu Kivilinna Kooli õpetaja Helis Hani kirjutab sellest, et 13. ja 14. septembril viisid toredad RMK retkejuhid Liina ja Lisete Kivilinna kooli 1.-4. klasside õpilastele läbi õuesõppepäeva "Mets kui elukooslus“. Õppeprogramm toimus Tartu Kivilinna Kooli pargialal kolmes keskuses.