Uudiste arhiiv

 •  

  Rein Taagepera sai võrdleva poliitika valdkonna kõrgeima preemia

  01. Juuni 2016
  Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi emeriitprofessor Rein Taagepera sai rahvusvahelise politoloogia assotsiatsiooni (IPSA) maineka Karl Deutschi auhinna.
  Arhiveeritud.
 •  

  Maanteemuuseumi uus hooajanäitus räägib loomadest teedel

  01. Juuni 2016
  1. juunil avati Eesti Maanteemuuseumis uus hooajanäitus „Loomad teel“. Uus näitus uurib, milliseid kahe- ja neljajalgseid rändureid võib teel ja selle ääres kohata ning kuidas eriloomulised liiklejad leiaksid hea tee oma kodudesse.
  Arhiveeritud.
 •  

  Hull Teadlane ootab kõiki teadus- ja eksperimendihuvilisi suvistesse linnalaagritesse!

  01. Juuni 2016
  Väikestel teadlastel on veel võimalus registreeruda juunis ja augustis toimuvatesse Hullu Teadlase suvelaagritesse​, mille käigus külastatakse nii Tartu Ülikooli muuseumi ajaloolises toomkirikus, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ülikooli peahoones kui ka Tartu tähetorni.
  Arhiveeritud.
 • Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga

  Haridusasutused võtavad õppijaid vastu uue sisseastumise infosüsteemiga

  01. Juuni 2016
  Juunis algab kõrgkoolides sisseastumisperiood, mida sel aastal viiakse läbi uuendatud sisseastumise infosüsteemi (SAIS) abil. Uut SAIS-i rakendab 19 Eesti haridusasutust ning selle kaudu esitatakse igal aastal ligikaudu 50 000 avaldust.
  Arhiveeritud.
 • Praktika: võimalused ning barjäärid ettevõtete ja ülikoolide vaatenurgast

  Praktika: võimalused ning barjäärid ettevõtete ja ülikoolide vaatenurgast

  31. Mai 2016
  25. mail Tallinnas toimunud seminaril „Kuidas külvad, nõnda lõikad – järelkasvu arendamisest“ arutlesid ettevõtjad, noorsootöötajad ja õpetajad, millele tasuks mõelda, kui tuleb panustada ettevõtte järelkasvu arendamisse. Praktikakohtadest räägiti kui investeeringust tulevikku.
  Arhiveeritud.
 • Nutitund igasse kooli!

  Nutitund igasse kooli!

  31. Mai 2016
  Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz kutsub kõiki koole kaasa lööma sünnipäevakingi tegemisel Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks – nutitund igasse kooli! Parim kink on see, mis suunatud tulevikku!
  Arhiveeritud.
 • Üliõpilaste rakendus vahendab üüripindu maakleritasuta

  Üliõpilaste rakendus vahendab üüripindu maakleritasuta

  31. Mai 2016
  Tartu Ülikooli äri- ja projektiideede võistluse „Kaleidoskoop“ võitis meeskond Konku, kelle veebirakendusest leiab vahendustasuta üürikuulutused. Võitjatiim on mõelnud nii koduotsija kui ka korteriomaniku peale ning kasutab mõlemal juhul väga personaalset lähenemist.
  Arhiveeritud.
 • Võrumaal algas gümnaasiumiõpilaste riigikaitselaager "Reibas rästik"

  Võrumaal algas gümnaasiumiõpilaste riigikaitselaager "Reibas rästik"

  31. Mai 2016
  Võrumaal algas riigikaitselaager "Reibas rästik", mis tõi metsas hakkamasaamist ja sõduritarkusi õppima ligi 270 gümnaasiumiõpilast üle Eesti.
  Arhiveeritud.
 • Tööturgu ja ettevõtlikkust mõjutavad Y-, X- ja Z-põlvkond

  Tööturgu ja ettevõtlikkust mõjutavad Y-, X- ja Z-põlvkond

  30. Mai 2016
  Töömaailmas on praegu korraga tegevad viis sugupõlve ja sellist olukorda pole varem mitte kunagi olnud. Uue suundumusega peavad arvestama nii alles alustavad, noored töötajad kui kogemustega tööandjad.
  Arhiveeritud.
 • Algavad Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia suveloengud

  Algavad Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia suveloengud

  30. Mai 2016
  15.-18. juunini 2016 toimub õpilasakadeemia loengutesari, mis võimaldab koolinoortel tutvuda Tallinna Ülikooli erialadega. Tänavu ülikooli astujad saavad loengutelt kindlasti ka lisateadmisi, mida lähenevatel eksamitel kasutada.
  Arhiveeritud.
Haridus- ja Noorteamet