Innovest saab toetust taotleda koolide ettevõtlusõppe praktilisemaks ja mitmekülgsemaks muutmiseks. Taotlusvoorus jagatakse projektide vahel 250 000 eurot ning taotlusi saab esitada kuni 20. veebruarini 2020.
Detsembris toimus Põlva Gümnaasiumi Erasmus+ projekti “Ausgewähltes Virtuelles Europa” järjekordne kohtumisnädal, sedakorda oli kohtumispaik Taormina Sitsiilias.
Projekt "Targalt internetis", Tallinna Tehnikaüikool ja Kaitseministeerium kutsuvad õpilasi alates 7. klassist osalema KüberPähkli projekti küberkaitse-teemalise põgenemistoa omaloomingu konkursil.
Millised on koolide murekohad ettevõtlusõppega seoses ning milliseid häid lahendusi on koolid leidnud? Näiteid ja kogemusi ning ka omapoolseid nõuandeid jagavad ettevõtlusõppe metoodika ja rakendamise eestvedajad Katrin Kivisild ja Erika Veide (SA Innove) ning Kersti Loor (JA Eesti).
Kuidas lisaks nutimaailmale noortele mängulisi võimalusi pakkuda? Sellele küsimusele otsis ja leidis lahenduse Pärnu Rääma Põhikool, kes korraldas oma õpilastele lauamängupäevaku.
Valga Gümnaasiumi kolm õpetajat võtsid sügisvaheajaks väljakutse minna Hispaania kooli töövarjudeks. Kogemusterohke koolivaheaeg sai teoks tänu Erasmus+ projektile „Valga Gümnaasiumi õpetajad töövarjuna Hispaania kolleegide juures parimate õppepraktikate korjel“.
Novembris käisid Pärnumaal külas ettevõtlikud inimesed Viljandimaalt. Külalised said teada, mida ägedat ja ettevõtlikku tehakse Pärnumaal. Ringreisil Pärnumaale jõuti Pernova Loodusmajja, Raba 5 ekstreemspordikeskusesse, Pärnu Rääma Põhikooli, Pärnu Kunstide Majja, Audru Kooli ja Tõstama Keskkooli.
Õpilaste Euroopa statistikavõistlus toimub tänavu 17 Euroopa riigis. Eesti võistkonnad saavad end kirja panna 10. jaanuarini. Kaasa saavad lüüa põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased. Eesti auhinnafond on 4600 eurot.
27. novembril olid HITSA nutiklassis koos seitsme kooli meeskonnad, et panna punkt oktoobris alanud koolitusele "Digiajastu haridusjuht: õppijate digipädevuse arendamine".